| anonim_4396 a întrebat:

Ce rochite de iarna se poarta? Dar cizme?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se poarta cizmele foarte lungi, deasupra genunchiului, din piele intoarsa, elegante sau rock si din piele neagra intoarsa sau lacuita; se poarta rochite si fuste scurte la petreceri si nu numai, asortate cu dresuri groase, mate sau cu colanti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poarta rochiitele alea groase, cu maneca scurta(la care se ia pe dedesubt o bluza mulatatongue)is unele si cu gluga(mie`mi plac alea foarte mult) si is care au si asa niste "ciucuri" vai ce`mi placccc:X laughing si cizme am vazut ca se poarta alea peste genunchi sau alea din piele intoarsa cu franjuri, la fel si la botinehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Rochițe tricotate și cizme înalte ori botine.
Pa, pa.

| n a răspuns:

Rochitele trebuie sa fie dintr-un material mai gros si le poti accesoriza cum vrei tu (lanturi, margele, gablonturi). Am vazut ca se poarta movul in aceasta perioada. Nu trebuie sa fie prea lungi, maxim pana la genunchi. Se poarta cizmele lungi si botinele cu varf rotund. Sa nu te gandesti la tocul " cui " pentru ca e cam iesit din tendinte. Daca iti place pielea intoarsa, poti sa-ti cumperi incaltaminte cu aceasta textura.
Eu sincer iti spun, mi-am cumparat o rochita neagra la care port o pereche de botine de culoare mov(din piele intaorsa ) si gablonturi si cercei mari (mov) si sa stii ca da bine.big grin

| madylica a răspuns:

Depinde de eveniment.in general cizmele se poarta lungi ...pana la genunchi sau chiar mai sus (rochitze) ai spus rochitze.la fel depinde de eveniment (poti purta o rochie de seara la un eveniment(botez, nunta, logodna, etc) sau chiar la biserica sau la locul de munca gen(birou) tendintele tind mult. spre culori deschise dar in acelasi timp "tipatoare", inca nu iti pot spune mai multe despre culori caci mai e putin si suntem in 2010.va fi alta culoare initiala! apropo! daca esti adolescenta poti purta toate culorile deschise si inchise odata.atata timp cat tinuta ta e trendywinking