| MyraGabrielle a întrebat:

Ce știți despre firma dika, face haine bune? Scumpe?

Răspuns Câştigător
| d2i2n2 a răspuns:

Nu stiu daca ati observat magazinul Dika in Piata Romana, chiar la iesirea din metrou spre "Coloane", la parterul blocurilor de acolo. De afara pare un magazin de fite, foarte elegant.

Inauntru, eleganta ramane, dar fitele nu-si au locul. Cel putin nu in ceea ce priveste hainele. Dika este dedicat femeilor. Cred ca target-ul lor se situeaza undeva intre tinere de 22, 23 de ani si femei mature de pana la 45, 50. Hainele au o eleganta aparte, sunt croite foarte bine. Preturile nu sunt mici, uneori par exagerate, alteori nesperat de accesibile.

Am vazut acolo, de-a lungul timpului, articole la moda, dar si clasice. Pantaloni clasici, sau trendy, fuste foarte dragute, de seara sau zi, camasi de toate felurile, bluze, rochii, chiar si blugi. Pantofi superbi si sandale la fel. Paltoane si pardesie si trenchuri.

De toate, dar toate realizate cu gust, cu atentie. La Dika puteti gasi usor un outfit smart casual sau simplu casual.

DIKA este o adevarata "comoara" de magazin in perioada reducerilor. Reducerile sunt mari, hainele devin deodata foarte accesibile. O placere sa cumperi de la DIKA un sacou minunat la jumatate de pret sau o bluza la pret minuscul, sau chiar blugi sic sub 100 de ron.

Recent s-a mai deschis, pentru voi domnisoarelor si doamnelor, inca un magazin Dika, parca mai spatios, si mai "la indemana". Se afla pe Lipscani, imediat cum intri pe strada, pe dreapta.

Nota 10 pentru DIKA.

3 răspunsuri:
| MyraGabrielle explică (pentru d2i2n2):

Multumesc foarte mult, Am cumpărat de la ei o camasa fara maneci in noante de albastru si mov, Este casual dar croiala este ceva deosebit, având in vedere prețul...da este destul de mare. Sti cumva cum se numește site-ul lor?

| DANyi a răspuns:

De pe auzite, foarte bune.