Întrebare recomandată | dannyweiden a întrebat:

Cei mai bun si mai efectiv pentru slabire fitnessul sau pilates?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fitnessul e mai bun pentru slabire

| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Eu zic ca fitnessul este mai bun, deoarece este si mai sanatos, arzi caloriile si "indepartezi" celulita mult mai repede si mai natural.Acum fiecare cu ce ii este mai "comod". Numai bine, o seara frumoasa!

| eandopuncttk a răspuns:

Sex. ai incercat? mult sex

| greyhound a răspuns:

Fitnessul, evident

| Weider a răspuns:

Sa alergi in timpul liber, sa mananci mai sanatos, sa bei cel putin 2L de apa pe zi, sau sa faci fitness.

| RandomGirl a răspuns:

Daca prin fitness te referi la sala, sa lucrezi cu greutati in mare parte si la pilates= aerobic, consider ca pilatesul te scapa de grasime, celulita, e foarte bun pentru femei pentru ca te tonifiaza, iar fitnessul e mult mai intens, solicita mai mult efort si parerea mea este ca sa il folosesti sa iti conturezi muschii, mai ales ca trebuie sa fii foarte atenta cu aparatele, mai ales cele care iti solicita coloana.
Cel mai efectiv mod de slabit este o dieta sanatoasa, echilibrate, mese dese, 2l sau mai mult de apa/zi, sport, orice fel de sport, pe care poti sa il faci in intimitatea casei tale; de la exercitii pentru o anumite grupa de muschi, aerobic, zumba, dans( gasesti tutoriale pentru toate pe youtube), la alergat, innot, etc.
O seara placuta!happy

Răspuns utilizator avertizat
| syste754 a răspuns:

Alergatul e cel mai bun

| boghi98 a răspuns:

Fitnessul clar

| teomili a răspuns:

Eu prefer fitnessul.

| naturecountess26 a răspuns:

Salut si eu prima oara am fost de acors cu fitnessul dar m-am uitat la un documentar si am vazut ca ambele sunt bune numai ca daca faci fitness vei avea in timp dureri foarte mari de articuatii, muschii etc...

| Costea_Mihai_1994 a răspuns:

Fitnessul

| onnellisuus a răspuns:

Cel mai bun mod de a slabi este efortul aerob (alergare, aerobic etc), bineinteles combinat cu o alimentatie sanatoasa si hidratare adecvata. Intre fitness si pilates eu as alege pilates, dar ar fi mai eficient daca ti-ai face un abonament la o sala unde se tin cursuri de aerobic, in toate formele lui. Baftawinking