| ORGiGii_1610 a întrebat:

Cos Sub piele? cum scap de el?

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ORGiGii! Încearcă cu Zineryt, un unguent e care-ș iei de la farmacie. Încearcă să nu folosești excesiv săpunul care isucă pielea, ideal al fi să-l folosești pe cel cu sulf.
Dar Zineryt-ul nu este atât de eficient precum MIBAZON- dacă ai curaj, e un unguent pentru uz veterinar foarte eficient de care știu de la o prietenă (e medicul pisoiului meu). Eu nu am încercat dar soțul meu s-a confruntat într-o perioadă cu aceleași probleme ca și tine și a aplicat tratamentul cu Mibazon- a fost foarte mulțumit și este încă în viață (glumesc).
Am găsit un articol pe care poți să-l citești http://forum.romedic.ro/prod/Mibazonul,_benefic_sau_nu?! __030682.html
O zi cu zâmbet să ai!

| ioanaioana a răspuns:

Pune gheata sau ceva din congelator pe el. Daca faci asa o sa se astupe de tot-dar trebuie sa lasi acolo min 10 minute.La mine mergewinking

| Pisoiul a răspuns:

Adevarat ca Zynerit-ul e folositor chiar eu l-am folosit. Dar apar din nou peste 3-6 saptamani la ce l-am folosit ca sa imi apara din nou? Incearca la farmacie cu alte produse daca nici asa nu scapi fa-ti un tratament cu laser care ajuta la vindecarea pielii.Vezi sa mergi la un salon specializat.Nu la unul unde iesi de acolo cu pielea arsa.Cosul sub piele poate fi si un nodul de acela nu stiu cum se scapa.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Dupa ce am fost la un medic dermatolog am inceput sa folosesc creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation. Dupa un timp de folosire cosurile sub piele si punctele negre au inceput sa dispara. Sunt foarte multumita de cremele de la Thursday Plantation pentru eficentza lor impotriva cosurilor.

| karmy_1009 a răspuns:

Dati cu betadina deoarece si eu am avut spatele plin de cosuri si erau sub piele si am scapat de ele si actioneava foarte rapit chestia este ca trebuie sa astepti 3 min sa intre in piele! ai incredere!