| LoOvE a întrebat:

Cu cati centimetri creste pe luna parul din cap?

6 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Se pare ca ritmul de crestere al parului este determinat în mare parte de factori ereditari. Daca însa parul creste mult prea încet e semn de probleme legate de sanatate. În mod normal parul creste cu 1cm pe luna, iar unele norocoase primesc de la natura chiar mai mult. Taiatul regulat al vârfurilor este un impuls pe care îl

putem da si stiu ca în functie de modul cum se aplica taietura (drept sau oblic pe firul de par) acesta va creste mai repede sau mai greu.
http://www.egirl.ro/......parul-3437
funda?

| Paywa a răspuns:

1 cm big grin

| Nayuky a răspuns:

1 cm pe luna

| agnessme a răspuns:

2cm/luna. secretul meu: margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup

| pufuulets a răspuns:

Depinde de parul fiecareia de explemplu mie imi creste in jur de 5 cmhappy...Depinde cu ce te speli pe cap, cum il ingrijesti, dar daca vrei sa-ti creasca parul mai repede cand te speli pe cam mai intai de speli cu samponu apoi pui oleaca de otet si te dai cu el sau cu ulei de masline.Parul tau va fi mai neted, voluminos..etc.Si incearca sa eviti placa, ondulaturu si feonul incearca sa-l folosesti cat mai putin.Si sa-ti tai varfurile la 1 luna sau 2winking... Sper ca te-am ajutat funda?

| Anna1992 a răspuns:

1-2 cm