| anameoow a întrebat:

Cu ce as putea sa pictez un material textil asa fel incat la urmatoarea spalare sa se duca?

2 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Gasesti la fond plastic - sunt acrilice(plasticate)-nu se duc la spalat, gasesti pentru bumbac, tot felul de culori, speciale pentru textile, si costa in jusr de 10 lei un borcanel.Mergi si intrebi.Nu stiu unde sunt fonduri plastice la tine in oras dar gasesti sigur.

| regeleromaniei a răspuns:

Acoarele, vopsea doar ca la vopsea trebuie sa dai cu diluant daca nu trece la spalare, incearca carbune, creta colorata, creioane cerate, de astea. Succes!