| Sckizia a întrebat:

Cu ce culoare de nuantator sa ma vopsesc daca am tenul mai inchis?happy funda:*

2 răspunsuri:
| munteanmaria a răspuns:

Eu zic ca ar merge roscat castaniu deschis spre blond dar nu negru

| AndreeaW123 a răspuns:

Buna happy.Ma bucur ca ai ales nuantator si nu vopsea.Astfel,daca nu te prinde culoarea te poti spala si s-a dus.Hm,aici depinde.
Daca ai fata mai plinuta si tenul închis, culoarea parului saten, castaniu etc. iti sugerez sa folosesti culoarea rosie, sângerie daca gasesti si cel mai recomandat ar fi doar pentru vârfuri, suvite.La fel de bine ar merge si cularea albastru, mov.
Daca ai fata mai "supla" poti folosi blond.Depinde si de culoarea parului.
Daca ai tenul închis ar fi mai bine sa folosesti culori inchise (doar daca nu esti blonda natural si doresti doar câteva suvite).