| DaNa212 a întrebat:

Cu ce culoare se asorteaza culoarea bleumarin?

Răspuns Câştigător
| muzica a răspuns:

Pai ar fi rosu, galben, portocaliu, alb(desi e non-culoare), gri

7 răspunsuri:
| oareunde a răspuns:

galben

| crisa a răspuns:

Galbenwinking
sau alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place cum se vede in combinatie cu alb sau rosu. Stilul marinaresc happy
Nu prea merge cu negru sau maro pentru ca sunt apropiate.
Dar depinde la ce te referi...la bluze...pantaloni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

culoarea complementara albastrului este oranj. cantitatea armonioasa dintre aceste 2 culori e de 1/3 albastru, 2/3 oranj. dar daca e vorba de haine poti alege alte culori sau non-culori (alb, negru, gri) in functie de personalitatea ta. btw, rosu- verde 1/2 fiecare; violet-galben, violet 1/4 si galben 3/4; astea sunt grupurile de complementare si armonia cantitativa dintre ele. tie iti ramane sa alegi nuantele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ce sa zic sunt intru totul de acord cu alb si rosu este combinatia perfecta cu care vei iesi sigur in evidentahappy

| sexy a răspuns:

INTOTDEAUNA O CULOARE INCHISA CA BLEUMARINUL, ESTE MAI POTRIVIT SA O ASORTEZI CU O CULOARE DESCHISA.
ACESTA ESTE SFATUL CELOR MAI MULTI DESIGNERI LA ORA ACTUALA.
MULT SUCCES IN COMBINAREA CULORILOR.