| daria113 a întrebat:

Cu ce trebuie sa ma epilez pe picioare? TPU

Răspuns Câştigător
| Pufulete456 a răspuns:

Crema este cea mai buna fiindca iti lasa picioarul catifelat si nu iti creste asa de repede:d S[per ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

CEARĂ!
-Crema este cancerigenă după ultimele studii happy
-Epilatorul nu smulge bine
-Lama taie doar la suprafață
-Ceara smulge rădăcina, chiar dacă o zi îți apar bubițe roșii ele trec imediat și 3 săptămâni nu mai ai treabă cu părul. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aparatul sau cu ceara-cele mai bune rezultate. Sau cu crema-fara durere!

| dragodana a răspuns:

Salut! Cu ceara calda.Desi dureros primele dati, parul se rareste si, mai tarziu, nu vei mai avea bataile de cap ce iti vor fi date de lama(hell no) sau crema depilatoare(tot ca lama actioneaza). Poti incerca si varianta epilator, dar trebuie sa ai o mare toleranta la durere pentru ca facandu-te singura vei fi tentata sa renunti.
Concluzie:pentru primul an cel mai bine este cu ceara calda.

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Cu ceara deoarece dureaza mai mult pana ce creste inapoi si nu vei avea parul atat de aspru.

| IRaluca a răspuns:

Pai depinde. Cele mai eficiente dar si dureroase metode sunt prin a te epila cu aparatul de smuls sau cu ceara. Celelalte 2 optiuni sunt lama de ras si crema epilatoare care nu te dor deloc daca stii sa le folosesti. Eu una ti le recomand pe primele 2 deoarece cu celelalte in timp firul ti se ingroasa si o sa arate urat iar cand o sa vrei sa ti le iei cu ceara sau cu aparatul o sa te doara foarte tare cam de vreo x 10 mai mult decat daca o faceai dinainte.

| ANDA13SALON a răspuns:

Buna! Cele mai bune sunt : ceara, epilatorul. Ceara este cea mai buna, insa pentru a scutii niste bani si pentru a te putea epila inca de cand este foarte putin crescut, epilatorul!