| T30D0RA a întrebat:

Cum arata o silueta clepsidra? Puteti sa imi aratati si niste imagini.

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Ca o clepsidra! Bust generos, fund proeminent, talie de viespe!
Exact ca o cplepsidra!laughing
@nobody ce arati tu acolo sunt mai de graba exemple de femei "perfecte" cu masurile ideale in frumusete 90-60-90, care n'au nici o legatura cu silueta clepsidra!batting eyelashes

10 răspunsuri:
| overdose90 a răspuns:

Pai imagineaza-ti cum arata o clepsidra. partea ingusta e de fapt talia, iar partea mai lata sunt soldurile. O femeie cu silueta clepsidra e cea cu "talie", cu forme, cu solduri. big grin

| addicting a răspuns:

Eu zic ca silueta clepsidra a avut Marilyn Monroe, si purta rochii foarte stramte pentru a-si pune silueta in evidenta. Daca ai silueta clepsidra poti adopta stilul ei putin mai retro. uite o img:http://image.stirileprotv.ro/media/images/normal/Jan2009/60228281.jpg
ce primesc?:-*

| alonet a răspuns:

Totul tine de proportii, trebuie sa fi cu 30% mai slaba in talie decat in solduri conform unor studii de pe discovery prezentate la emisiunea sexe sense, si ca idee de preferat e sa nu porti blugi cu talie joasa cata vreme esti in perioada de crestera ca nu cumva sa ajungi sa ai aripioarele mai mari decat talia ca apoi esti ca o dubla clepsidra happy

| nobody_7406 a răspuns:

"Silueta clepsidra este considerata forma feminina ideala. Cum sa-ti dai seama daca ai silueta mult ravnita:ai forme feminine cu talie bine definita, kilogramele in plus se depun proportional pe tot corpul, umeri si solduri simetrice, bust plin, picioare zvelte cu o forma feminina."
gen: http://www.empower.ro/wp-content/uploads/2008/07/foto-13.jpg
http://www.idieta.ro/......i_para.jpg

| nobody_7406 a răspuns:

@Maria pai nu am gasit alte poze dar au silueta clepsidra fetele acelea...

| matraguna1 a răspuns:

Cauta poze pe Google cu Cathie Jung. O sa vezi despre ce e vorba. Si nu e singura care are "pasiunea" asta.
http://images.icanhascheezburger.com/......220838.jpg

| matraguna1 a răspuns:

Masurile 90-60-90 nu au nici o treaba happy

| damira a răspuns: