| Dilaa98 a întrebat:

Cum e mai bine să dormi : cu parul prins sau desprins şi de ce?

Răspuns Câştigător
| EsLOVEes a răspuns:

E bine sa dormi cu parul prins deoarece daca dormi cu el desfacut o sa-ti fie cald pe parcursul noptii si ti se va incurca rau. crede-ma..asa mi se intampla si mie si dorm cu el prins ca a doua zi sa ma pieptan mai usor si sa nu-mi fie cald. :*

8 răspunsuri:
| MARgOSHA a răspuns:

Cu prins caci nu il incalcesti asa de tare

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părul nu trebuie agresat și zi și noapte, pe timpul somnului îl lași liber, folosești șampon/balsam pentru păr disciplinat, etc.
Pa, pa.

| ღAngiießăă a răspuns:

Consider că ambele moduri sunt bune, pentru prins în caz de căldură şi dacă te încurcă şi desprins în general e mai bine pentru că sunt cazuri în care dimineaţa de trezeşti cu durere de cap din cauza asta. dacă ai părul mic ţil prinzi dacă e lung îl laşi desfăcut. happy

| BubbleShoot a răspuns:

Cu parul prins.

| Maxim96 a răspuns:

Cu parul prins caci dimineata va fi mai usor de pieptanat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Daca parul e hidratat cum trebuie (balsam de par bun) nu se va incurca.
Parul tinut prins se va ingrasa mult mai repede, pielea capului te va durea ingrozitor in timp, el fiind strans il vei agresa, se va rupe.
Seara, periaza-l bine, bine si lasa-l desfacutwinking
pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu parul desprins mi se pare cel mai bine, nu e asa agresat. Eu il prind doar cand am nevoie sa ma dau cu o crema mai grasa, cand ma machiez sau chestii de genul happy.

| Anonimaa77 a răspuns:

Eu dorm cu el prins deoarece:
1. s-ar incalceste rau de tot
2.mi s-ar fi cald