| Noone09 a întrebat:

Cum fac sa imi creasca barba mai deasa? Aveti vreo idee?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal si nu o poti influenta sa creasca. Cel putin pana cand ti se incheie cresterea, barba creste foarte-foarte incet, dupa care intra intr-un alt ritm de viata si evolutie, incarcandu-se fata cu par.

| SkyPilot a răspuns:

E super cand o femeie iti povesteste cum e cu barba. Cam e la varsta cand incepe sa ii creasca :)

Vezi ce spun astia:
http://www.wikihow.com/Grow-a-Beard-Faster

In adolescenta mie mi s-a indesit cand am inceput sa ma barbieresc, ceea ce este contrar la ce se sustine in linkul pe care ti l-am pus. In mai putin de o luna am trecut de la barba de capra la situatia in care trebuia sa ma barbieresc zilnic. Cam rapid pentru o coincidenta.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Poti sa te dai cu ulei de ricin, ajuta la cresterea oricarui tip de par, inclusiv cel facial.

| Tpufan123 a răspuns:

Sa astepti sa iti creasca hipstere

Bula
| Bula a răspuns:

Cand inca armata a fost obligatorie pentru baieti, zilnic trebuia sa fii perfect barbierit.
Deseori proba s-a facut cu vata: daca s-a agatat de fir de barba, atunci urmau pedepse ca alergare 5 ture in jurul platoului etc.
Rezultatul a fost ca, la eliberare a crescut barba deasa, puternica.

| iuddavali a răspuns:

Sa te barbieresti zilnic. Dar asta o sa faci toata viata, o sa te plictisesti. Barba se va indesi de la sine, dupa cativa ani.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să îi faci pentru a crește mai repede.

| aXy99 a răspuns (pentru SkyPilot):

Probabil urma sa ti se indeseasca la varsta respectiva oricum, cu sau fara barbierit.

| Noone09 explică:

Am 18 ani.