| anonim_4396 a întrebat:

Cum functioneaza crema depilatoare?

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Taie firul pana la epiderma(piele)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplici cream cu acel betisor sau ce e in cutia cu crema. Aplici un start de 0, 5 mm si apoi lasi sa actioneze un timp. Dupa cca 10 minute, iei o textila si dai in sensul cresterii parului.Nu in raspar cum se zice. Firul se rupe de la baza. Apesi un pic mai tare pe textila ca sa se rupa cat mai de jos.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Crema depilatoare dizolvă firul de păr de la piele. Pentru îndepărtarea ei eu nu recomand dușul, ci un burete pentru că așa se iau firele de păr. După aceea se face duș, bineînțeles

| pufuletziii a răspuns:

Aplici pe piele un strat, astepti cateva minute (cat scrie pe ambalaj sau mai mult daca e nevoie) dupa care speli cu dusul si parul cade singur.
Funda?big grin

| Floricikmov a răspuns:

Pai o aplici pe pielea unde vrei sa te depilezi si in functie de cat de mare este parul trebuie sa pui un strat mai consistent de crema. Dupa aceea astepti timp de 15 min sau mai mult depinde de crema. Si dupa aceea o ndepartezi. Daca tot nu te-am convins citeste instructiunile oferite pe crema si iti spune concis ce trebuie sa faci. O zi frumoasa!

| A000000000 a răspuns:

O aplici intr-un strat destul de gros(depinde de marimea firului de par si de zona aplicata) si o lasi sa actioneze 10 minute pentru picioare si 5 pentru zona inghinala, subrat. dupa care o intepartezi cu un burete cu striatii si apa calduta.P.S Nu te speria daca miroase urat..Asa este normal.