| Anaiseudiwbs8ensu a întrebat:

Cum îmi dau seama ca un sutien este un sutien cu push up?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce este un sutien push up? Un sutien push up este un design de sutien care este caracteristic unei captusiri suplimentare pe partea interioara a cupei, care la rîndul sau impinge sînul in sus oferind suport suplimentar. Acest design utilizind cupe unghiulare cu captuseala care permite ridicare sînilor impotriva gravitatiei si pozitionarea spre mijlocul pieptului conferind astfel corpului o forma mai ferma, Sutienele push-up sunt de asemenea utile in modelarea sînilor oferindu le un aspect mai rotund, crescînd in acelasi timp aspectul decolteului, un sutien push -up este un sutien demi cup.Aceste tipuri de sutiene sunt recomandate femeilor cu sînii mici deoarece ajută sînii sa obtina o forma mai completă împingînd in sus si impreuna oferind sustinere de dedesubt, oferind iluzia cresterii cupei. Sutienele împinse in sus pot fi de asemenea utile pentru femeiile cu sîn mai mare deoarece captuseala suplimentara de sub cupă ofera un sprijin suplimentar sînilor mai grei in timp ce formeaza corpul.

| Emma24dsxd a răspuns:

Eu cand merg intr-un magazin ma uit la sutiene si pun mana, cele cu push up au burete mai mult, pentru a ridica sânul