| kUuKii a întrebat:

Cum imi pot face fata foarte foarte alba pentru halloween?

15 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Pudra de talc.

| Lili_9579 a răspuns:

Poti folosi o vopsea pentru fata, tip body-painting, pe care le gasesti in magazinele cu materiale pentru pictura, etc. sau pe diverse site-uri de costumatie.
Altfel, poti folosi un creion pentru ochi alb cu care te dai pe toata fata, dupa care aplici peste tot un fard alb mat din abundenta. Sau folosesti un fond de ten cit mai deschis si il fixezi cu o pudra alba.winking

| greenapple a răspuns:

Pudra de talc e buna!

| alejinxique a răspuns:

Cu multa pudra alba

| dorikut a răspuns:

De preferat ar fi sa folosesti fond de ten si sa eviti vopselurile pe baza de ulei. laughing

| dorikut a răspuns:

Vopselurile* (inca nu a aparut raspunsul la "Raspunsurile mele" pentru a putea edita)

| All3 a răspuns:

Pudra pentru bebelushi happy

| Aℓida a răspuns:

Pudra... vopsea laughing faina laughing.

| Sconcsiş a răspuns:

Vopsea sau faina happy

| Deddu a răspuns:

Pai 1 da`te cu crema pe fata (ca sa se "lipeasca" faina/pudra)2aplica multa faina sau pudra albahappy sper ca te-am ajutat:p fundabatting eyelasheshee hee

| DanMp3 a răspuns:

Ia crema de maini si da'ti cu ea pe fata da' fara sa o freci. lasi un strat de max 1mm[milimetru] pudra se scutura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti vopsea si dati cu ea pe fata

| MKKuky a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te dai cu o crema lipicioasa pe fata (crema de galbenele e buna) și s-o acoperi cu pudra de talc. Varianta a doua este sa iți cumperi Sudocrem (o crema foarte alba care arata super pe fata) - poți întreabă de ea la farmacie, dar este foarte scumpa, cel mai indicat ar fi sa iți cumperi un flacon mic. Sper ca ți-am fost de ajutor.

| JackaSS_9250 a răspuns:

Iei faina pe palmi si iti pui pe toata fata si freci usor...si mai dai inca de cateva ori pana e alba cum vrei! Funda?!: :?

| Arianna a răspuns:

Cu pudra[foarte multa si foarte alba] sau cu faina[foarte multa].