| anonim_4396 a întrebat:

Cum ne imbracam cand mergem seara la biserica? Voi merge cu un grup de prieteni si in acest grup sunt niste fete mai sofisticate, parca le si vad ca vin in fuste scurte si tocuri. Ma simt cam ciudat cand le vad pe ele imbracate asa si eu in blugi si balerini.

Răspuns Câştigător
| Innocentgirllove a răspuns:

Buna!
Poate te simti ciudat dar nu ai de ce. Te duci la biserica nu la un club de striptease. Fetele acelea nu vor decat sa atraga atentia dar demonstreaza doar ca sunt penibile! De asta exista Bamboo.Imbraca-te normal. poti sa-ti pui si tu o bluza mai sofisticata cu blugi si niste pantofi nu neaparat balerini.Si inca ceva nu te duce machiata strident ca sa arati ca o sorcova.
Pa, pa!

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Daca si la biserica am ajuns facem prezentare de moda... Eu zic sa te imbraci cu o pereche de blugi si niste tenesi sau balerini si un trench sau o bluza pe deaspura ca seara e mai frig. Lasa'le pe altele sa vine cum vor ele, eu zic ca daca mergi la biserica mergi sa te rogi, nu sa iti prezinti tocurile de 15 cm si fusta de pitipoanca.

| Amelya02 a răspuns:

Fetele acelea fac parte din categoria
' Need atention ' Daca si la Biserica vor sa iasa in evidenta, cu siguranta nu vor reusii.
Oamenii stiu sa aprecieze aparenta, dar mai mult conteaza esenta.
Sunt multe fete sofisticate, e plina lumea, de aceea este mult mai bine sa fii o "specie" mai diferita.
Succes si nu iti mai face griji!

| BlancaFantasma a răspuns:

Si ce crezi, care va atrage atentia in mod POZITIV, tu sau ele? si la mine vin fetele imbracate la biserica, la fel ca niste c***e, dar sa fim seriosi.nu te duci la biserica, sa-ti gasesti "amant", te duci sa asculti slujba sau sa fii cu prietenii, familia.

| erika13 a răspuns:

La mine au fost pastele duminica trecuta, la inviere m-am dus in pantaloni, pantofi fara toc, deoarece a fost rece seara, poti sa te duci imbracata lejer si mai gros.paste fericit

| opierdevara a răspuns:

Trebuie sa te imbraci cat mai decent. si nu ai de ce sa te simti ciudat...winking pentru ca la Biserica nu faci parada modeiwinking

| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă ohooo
nu fă prostia să mergi în tocuri
ştiu eu pe cineva că a mers în tocuri, şi surpriză s-a trezit cu o durere oribilă de picioare mai ales dacă stai în picioare, deci eu zic să te îmbraci cât mai comod e putinţăă!
şi baftăă!
paşte fericit!

| ExpertInLove a răspuns:

Nu te simti...asa e bine cum vrei tu sa mergi, doar mergi la Biserica nu la club si vi sa te rogi si sa iei lumina nu mergi la "agatat". Orcum nu ar trebui sa te imbraci cum se imbraca ceilalti: poti iesi in evidenta prin diferentiere de ceilalti.

| helen45132 a răspuns:

Ca atare, fetele trebuie sa plece in fuste pana la genunchi sau rochii, dar cand intri in Casa Domnului, nu trebuie sa pari a una sofisticata si cu fite ci un om modest si poti pleca si in blugi si balerini si nu te simti jenata, ele ar trebui sa se simta asa. Un Paste Fericit!

| Akeron a răspuns:

De fapt trebuie sa iti iei cele mai inalte tocuri, cea mai scurta fustita, si ceva o bluza cu un decolteu laughing Bafta

| scienceftw a răspuns:

Imbracate cum te simti tu bine indiferent de cum se imbraca ele sau cum iti cer regulile bisericesti sa te imbraci.

| mirelalola a răspuns:

Nu le atrage atentia tine cont de religie, nu va duceti sa aratati moda, daca vor veni in fuste si tocuri vor arata caraghioase si nu prea cred ca trebuie sa te pui in poala cu ele. ai propria demnitate. du-te inbracata simplu blugi si ceva sus. succes

| Blablablaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sa nu dea Domnu sa pui ceva pe cap ca e pacat! Lasa-le pe ele sa mearga in fuste scurte ca, treaba lor, fac pacat. Mai ales ca, gandeste-te e sarbatoare mare, Invierea Domnului. Nu trebuie sa tii cont de gusturile altuia, ci de ale tale. Nu te mai gandi la ele, ci doar la tine: stii cum e: Me, Myself and I laughing e, nici chiar asa dar tu esti cu stilul tau si ele cu stilul lor. Nu ne inereseaza parerile lor, bine? happy
Paste Fericit!

| Octavia0103 a răspuns:

Ne imbracam decent, indiferent de cum se imbraca altii de langa noi pentru ca imbracandu-ne decent ne respectam pe noi si biserica.