| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata si eu sa machiez? Stiti vreo aplicatie sau ceva care sa ma ajute?
Acum sa nu incepeti sa ziceti sa ma uit pe Youtube la tutoriale pentru ca nu prea ma ajuta prea mult tutorialele pe You
Funda!

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pai nu doresti sa incepem iar cu sugestii de pe Youtube, desi acest site este unul dintre cele mai bune la ora actuala pentru a te inspira si a invata cum sa te machiezi si bineinteles prin practica de zi cu zi a ta. Usor usor poti investi si in produse cosmetice de mai buna calitate pentru un machiaj perfect. Eu de pe Youtube m-am inspirat, am invatat trucuri noi in ale machiajului si am aflat noi site-uri despre comandarea cosmeticelor.

| Aasdfghj a răspuns:

Fa un curs si exerseaza. Nu ai cum sa inveti din tutoriale sau citit, foarte bine. Trebuie sa exersezi mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma fcai sa rad, tu visezi la filme SF, aplicatii unde iti pui fata si te machezi, asta astepti? Din pacate, nu s-au inventata inca, iar cele mai bune sfaturi pentru tine, sunt tutorialele de pe youtbe, care iti arata si cum sa le faci, cand sa le folosesti, samd.

| untu a răspuns:

Cauta Scoala de Make UP!

| Clorox a răspuns:

Daca tutorialele nu te ajuta inseamna ca, chiar nu stii sa machezi, ele sunt foarte folositoare!
Ia-ti pensula in mana si exerseaza, asa invetiwinking

| anamariarot a răspuns:

Pai asa inveti. La cate tehnici de machiaj sunt, nu o sa inveti in 2 minute laughing. Mie mi-a luat cativa ani si tot nu stiu sa ma machiez "ca la carte"

| AlexCristi97 a răspuns:

Iti iei farduri si exersezi. Youtube e cea mai buna sursa de informatie pentru tutoriale, nu cred ca gasesti undeva explicatii mai bune care sa te ajute. Si eu ca baiat am mai dat de clipuri legate de machiaj (machiaj de haloween si SFX) si am inteles foarte usor si cred ca m-as descurca sa fac un machiaj decent laughing deci e imposibil sa nu te ajute tutorialele.

| Diance a răspuns:

Sunt o gramada de cursuri de make up artist