| WorkinForThis a întrebat:

Cum pot sa am un astfel de corp http://24.media.tumblr.com/tumblr_md5nuxQ9Ky1rdviy1o1_50 0.jpg (imi pare rau daca considerati poza indecenta)? deci m-am decis sa mananc numai fructe si legume fierte sau la gratar (nu mi-e greu sa renunt la restul mai ales la dulciuri si la sucuri chiar nu-mi prea plac. poate la chipsuri si d-astea sarate e mai greu astea imi plac dar am zis CA SUNT HOTARATA!) deci alimentati am hotarat-o. Ideea e ce sport sa fac (sau exercitii mai ales acum ca e iarna...numai in casa pot)? Deci nu vreau muschi, vreau a fiu asa slabuta ca fata din poza? Voi cate ore de exercitii/sport pe zi imi recomandati pentru a slabi fara a face muschi?(mentionez ca vreau sa fac IN FIECARE ZI nu de cate ori pe saptamana) MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Azazea a răspuns:

Pai ceea ce vrei tu sa faci suna bine, cred ca daca te tii de tot ceea ce vrei sa faci o sa reusesti ^^
bafta

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mananca si carne, de peste sau pui fiarta sau la gratar, eventual si ceva lactate slabe. Iar sport, conteaza cat faci dar si de care faci! In general cardio e recomandat pentru a arde grasimea fara a creste masa musculara prea tare.

| Cosmin86 a răspuns:

Cu o alimentatie asa nu reusesti, corpul are nevoie si de proteine sau carbohidrati.

doar fructe si legume = prostie

ite aici ce poti manca :
http://www.getfit.ro/......abire.html

P.S. : chestia cu in fiecare zi = alta aberatie, ai nevoie si de zile de pauza, cu 3-4 zile de antrenament/ saptamana e suficient, mai mult deja intri in supra-antrenament si o sa ai progrese mai slabe

Du-te la fitness si vb cu instructorul de acolo sa-ti faca un program personalizat

| Dianatips a răspuns:

Ai nevoie si de proteine deci opteaza pentru carnea de pui big grin
Mananca regulat, fa 60 de abdomene in fiecare seara inainte sa dormi, bea multa apa plata, renunta la duciuri, sucuri, snacks-uri si ce te va ajuta cel mai mult...inoata! Mergi la bazin de 2-3 ori pe saptamana, inotul iti tonifiaza toti muschii, si e sportul care da cele mai bune rezultate din privinta mea, iar pentru putina culoare, 2 sedinte de 6 minute la solar laughing

| WorkinForThis explică:

*scuzati greselile de exprimare big grin