| stefania_dobros a întrebat:

Cum pot sa ma coafez ca sa imi stea parul ondulat daca eu il am foarte cret de la natura?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Pai daca parul tau e crez de la nastere nu inteleg nu e destul de ondulat?)))))))))) ok k scuze laughing pai intindel si onduleazatzil dupa aia desi nu e prea usor de facut) singura fara nici un ajutor crede-ma eu am incercat (( si nu stiu daca se merita ti arzi parul (( si daca din nefericire ploua in zioa respectiva si tu nu ai o umbrela parul ti revine iar cret (( ca si inainte (( intr'o secunda ((

7 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Bigudiuri foarte mari si gata onduleu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

daca vrei sa para natural si nu ca si cum tocmai ce ai iesit din coafor si a pus ala tot tubu de fixativ in capul tau te sfatuiesc sal indrepti usor cu placa( dar nu de tot..destul cat sa stea ceva mai drept) in felu asta vei avea niste bucle superbe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il mai poti indrepta putin cu placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi este simplu. trebuie doar sa tzil indolezi si ondulatorul dupa ce te-ai spalat pe cap. daca ai parul despicat si gros foloseste ceara in timp ce il ondulezi pentru a-l face lucios... :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ratataaaaaaaaaaaaaaaaa

| cristea_gabi a răspuns:

Conteaza foarte mult ce produse folosesti. Pentru ingrijire: iti recomand o masca pentru indreptat parul (tu, avand par cret, vei obtine doar bucle mai docile, usor de aranjat). Apoi, dupa ce te coafezi (de preferat cu un ondulator, caci folosirea bigudiurilor pe par cret e horror), aplica un fixativ puternic. Succes!

| cristina_dulan a răspuns:

Incearca sa folosesti un ondulator. Imediat ce-l ondulezi nu va arata chiar natural, dar cam intr-o jumatate de ora ai sa vezi ce frumos arata!