| D33utzu a întrebat:

Cum pot sa-mi tapez parul?

Răspuns Câştigător
| LauraSpataru a răspuns:

Tapeaza-ti parul mai mult la radacina si mai putin pe lungimea firului. Daca ai parul mai lung si greu, trebuie sa insisti la radacina acestuia. Eventual, pulverizeaza pe parul umed un fixativ pentru volum. Din trusa nu trebuie sa-ti lipseasca un pieptan special, cu dinti desi, si o perie, cu care sa retusezi coafura, la sfarsit. Intotdeauna trebuie sa tapezi parul doar atunci cand este foarte bine uscat; altfel, risti sa nu-l mai descurci decat cu foarte, foarte, foarte mult balsam si cu foarte multi nervi.
Iti alegi suvite mai subtiri si cu un piepten cu dintii desi piepteni in sensul invers al parului. Dar nu prea iti recomad. Parul se va rupe. Daca vrei volum, lasa-ti capul in jos, si da-ti parul cu fixativ. Apoi coafezi cum iti place. Succes!
PS: Uite aici un filmulet care sa te ajute: http://www.e-machiaj.ro/cum-sa-ti-tapezi-parul-pentru-extra-volum/236.

2 răspunsuri:
| insomnia a răspuns:

Cu pieptanul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un pieptan des, de preverinta pentru tapat. Tapeaza la radacina apoi da cu putin fixativ.Procedeaza tot asa pana cand va avea volum cat doresti. Apoi retusezi.Succes!