| Nicoleta_Dragu_1996 a întrebat:

Cum pot sa-mi vopsesc parul cu vopsea care se sterge la mai multe spalari daca eu am parul saten?

3 răspunsuri:
| Mexx99 a răspuns:

Tinctura Castelani. ( rosu-roz depinde de cantitate )
Iese dupa 4 spalari.

| malexandra1234 a răspuns:

Poti folosi spray pentru vopsire. Il gasesti la supermarket cu vreo 8 lei. Se duce la a-2a sau a 3-a spalare. Poti folosi hartie creponata.Te speli pe cap si dupa ce te-ai spalat, cat timp parul iti este ud, iti infasori parul in hartie creponata. Sper ca te-am ajutat!

| MaraWh333 a răspuns:

Hey! Eu am parul saten si am suvite rosii. Am folosit nuantator, se aplica exact ca o vopsea pe suvitele care le vrei colorate. Se ia intre 10-12 spalari si costa intre 8-15 lei, iar daca vrei ceva care se ia mai repede iti recomand spray'urile colorate (8-10 lei). Partea nasoala la spary-uri e ca se pateaza tot din jurul tau. Insa mai sunt cateva metode, la farmacie sunt culori naturale pentru par, care se iau la cateva spalari. Ex: Violet De Digentiana, Albastru De Metil, Rosu Castelani etc. Succes! ☺