| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu frumoasa? ce sa fac pentru a fii frumoasa? imi place de un baiat de la scoala dar mi-e rusine sa-i spun asta! ce sa fac? il plac mult de tot tot tot!

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Sa inveti bine si sa fii desteapta.

22 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

In primul rand ingrijeste-te de ce ai in cap, invata bine, cultiva-te, afla tot ce e de aflat din domenii varii, pentru a putea discuta cu acel baiat pe care ti-l doresti. Fii deschisa, comunicativa, vorbeste cu toata lumea, ajuta, nu fii ingamfata, inchisa, vulgara, nu vorbi prea mult, dar nici sa fii mutulica, totul cu masura. Cat despre aspectul fizic, care este si el important, ingrijeste-ti fata, mainile, corpul. Nu te machia excesiv, daca esti la generala, liceu, o crema buna, hidratanta, un rimel si un luciu sunt de ajuns. Ai grija de parul tau, nu il vopsi, poarta-l cat mai natural, baietilor le plac parul lung, sanatos. Apoi, hainele sunt si ele importante. Arata-ti varsta, fii casual, blugi, bluzite largute, rochite, imprimeuri vesele, nu exagera, asta e tot ce conteaza. Apoi, ca sa vorbesti cu el iti trebuie curaj, te inteleg, niciodata insa nu te baga peste el, nu il sufoca, daca o sa ii placa de tine vei vedea ca el singur va veni sa iti vorbeasca. Succes!

mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand incearca sa-ti vezi de scoalamai tarziu ai timp si de baieti; Stiu ca iti place si noua oamenilor mari ne plac multe dar trebuie sa avem rabdare pina realizam ceea ce ne dorim.Asteapta toate la timpul lor.Succes.

Bula
| Bula a răspuns:

Fii cu minte!
Fii FEMEIE!

| Mo a răspuns:

Fii tu insati! nu trebuie sa fii altcineva pentru un baiat! Daca ai acnee scapa repede de ea cu ceva produse cumparate de la farmacie, poarta haine curate si in care sa arati bine(a,, arata bine" adica a nu fi vulgara), ai grija sa mirosi mereu bine in preajma lui si da-i de inteles ca iti place de el! Zambeste-i si vorbeste deschis cu el! Te va aprecia cu siguranta!
mult noroc!

| Deea dYdY a răspuns:

Pai, fa-te frumoasa lasa-ti parul desfacut, puneti niste cercei frumosi, foloseste un fond de ten, gloss, rimel, imbraca-te cu o fusta scurta, parfumeaza-te si apoi invita-ti o prietena la tine si o
faceti-i o vizita in cartierul sau! Poate o sa mearga, poate nu... tu decizi asta! si nu-i neaparat sa-i spui ca-ti place de el, baietilor le plac femeile misterioase!

| zu a răspuns:

Sa fii cum esti tu. daca te place si el, te place oricum, nu numai cand te aranjezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii u...nu e nevoie sa fii altcineva doar pentru a impresiona

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu stiu nici eu ce fa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie... dar m-am imprietenit cu ele si suntem prieteni... vb pe mess, discutam... e OK!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa incerci sAL cuceresti\

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii naturala si poarta-te normal si sa nu intri in panica daca iti propune sa mergeti undeva. Daca si el simte ceva pentru tine atunci iti va spune. Dar daca nu te baga in seama poate ar trebui sa comunicati. O relatie merge pe baza de cuvinte.Noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga, tu te confrunti cu o problema comuna tuturor fetelor, tuturor ne este cunoscuta situatia in care suntem atrase de un baiat(poate mai mult, mai putin etc.)Si incercam din rasputeri sa aratam cat mai bine in preajma lui(X), NU! nu e bine sa abordam astfel problema, iti voi oferi urmatoarele sfaturi care sper sa-ti fie de folos:
1.In primul rand pentru a arata bine in exterior trebuie sa lucram mai intai la interior, cum facem asta? ei bine incearca sa dezvolti in tine simtul frumosului, cand te intalnesti cu cineva pe strada zambeste inocent si copios, un astfel de zambet aratat baiatului viselor tale este foarte captivant, si atragator, fiecare baiat isi doreste o sotie iubitoare! Fii intodeauna retinuta, delicata, discreta, amabila, curata si nu arunca asupra tuturor, priviri obraznice pentru. a te da mare.
Astfel vei straluci si la exterior pentru. ca impresile rele si bine. se intipareaza pe chipurile noastre.
2.In al 2-lea rand nu pune pe chipul tau o tona de machiaj pentru. ca baiatul va crede ca ai o tona de fite si mofturi, mai bine nu folosi, dar daca tii neaparat poti folosi o crema hidratanta un luciu stralucitor pentru. a te pune in evidenta! Si in ceea ce priveste coafura ii poti da stralucire spalandu-l regulat si avand grija de el, iti poti face codite, asta nu inseamna ca esti fata mica! Sau daca nu, atuci o coada impletita strans frumos aranjata, oricum doresti!
3.In ceea ce priveste garderoba, fa combinatii de stiluri, fustite dragalase cu tricouri multicolore si ciorapei lungi in carouri sau cu bulinute, poti purta blugi cu o bluza stralucituare sau chiar foatre simpla, iar in ceea ce priveste incaltamintea poti purta adidasi, pantofi, tocuri dragute sau cizme de cowgirl!
4.In ultimul rand incearca sa-ti faci curaj si fa tu prima pasul, discuta cu el despre lucruri dragute iar cand e suparat complimenteaza-l pasnic cu un"X tu esti un baiat de treaba, chiar esti! si nu uita sa zambesti dornic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fi frumoasa trebuie sa fi cat mai naturala.SA nu schimbi niciodata ceea ce esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ben las-o balta baieti nu se uita decat la fuste mini si bluze mulate si inclusiv la fata si pot fi niste insiensibile care nu inteleg cat de mult i putem iubi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa iti faci curaj si sa ii zici, sau cel putin sa ii dai de inteles asta, fi curajoasa, ia atitudine, nu astepta sa iti cada totul de sus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am trecut prin asa ceva am fost cu el dar uite ca acum nu mai sunt si nu regret de loc pentru ca am pe alt cine va si ma simt mai bine:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind ca sa fii frumoasa trebuie sa te machiezi
Pentru a te machia foloseste culori frumoase nu deschise
Foloseste culoarea Negru ca umbra la ochi cauta pe Youtube "Make up profesional" si vezi care ti se potriveste! Apoi parfumeaza-te cu un parfum seducator frumos nu prea tare, sa fie putin racoros, dar totusi foarte neted... Apoi imbracamintea-foloseste imbracaminte de bun gust Blugi lungi cu fund sexy-asta le place baietilor! Poarta tocuri nante nu prea (5-10cm) Sa nu uiti sa te speli si de fiecare data sa arati proaspat ca un fruct! Nu uita niciodata de par caci este cel mai important.Sa-l indrepti cu placa! sa fie drept... Apoi sa ai niste cunostinte in cap ca sa fii ideala pentru acest post-"De a fi frumoasa!
Daca iti place baiatul mult de tot fa-i aluzii. Nu ii spune din data ca il placi, mergi pe liinga el, Priveste-l cu o privire seducatoare da ochii in jos, iar genele in sus! De mai multe ori trei pe linga el, calca-l pe picior(prefate ca nu la-i vazut si sa-i ceri scuze! De mai multe ori*Apoi el te v-a oserva. Dupa aia saluta-l si totul se va incepe de la sine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nui neaparat cum zic alte fete sa te imbraci mai frumos sa te, achiezi asta ascunde tot in tine fii asa cum esti si o sa vezi cum o sa umvle dup tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca el te place?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se te dai cu crema sa nu fii lenesa si nu-ti fie rusine rusinea nu te ajuta trebuie sai spui sau cind esti afara u el sarutal pe buze mult succes papa ne vedem sa faci asa cum tiam spus papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ia-l pe ocolyte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fii puternica și i-al intr-un loc retras si intreaba-l daca te place!happyhappyhappyhappyhappyhappyhappybig grinbig grinbig grinbig grinbig grin