| ima a întrebat:

Cum sa imi fac parul cret. Cateodata mi se face cret doar la spate. Ma puteti ajuta? Metode, dau funda.

9 răspunsuri:
| midnight a răspuns:

Placa,ondulator,peria aia rotunda, bigudiuri, cand ai parul umed iti faci codite impletite(cat mai multe) si il lasi asa sa se usuce. daca-mi mai aduc aminte iti zic

| Denise_3997 a răspuns:

Spala-te seara pe cap. Sterge parul, dar nu-l usca. Aplica putina spuma pe tot parul, iar apoi eu iti sugerez sa optezi pentru moate (in cazul in care nu stii ce sunt alea, pe mine m-a invatat mama sa le fac din fasii subtiri de material, peste care pui o bucatica mica de ziar si rasucesti ziarul pe fasia de material, ca pe o spirala. Sa adere una la cealalta) si nu bigudiuri. Sunt putin mai confortabile seara. Dimineata, le desfaci, treci cu mana putin prin par (asta daca nu vrei sa stea super cret) si eventual putin fixativ. And you're good to go. La mine functioneaza

| Adelinnaa a răspuns:

Cu ondulatorul sau la coafor altfel nu prea ai cum.:d succes

| Andutza1 a răspuns:

Te speli seara pe par si iti faci multe cozi impletite si dimineata ti le dezlegi... fundita?

| JAMALEEE a răspuns:

Pai foloseste un ondulator de par ca sa-ti stea parul cret...

| l0kel0ke a răspuns:

Il poti increti cu : Undulatorul, Bigudiuri si cam atat. Funda?

| Cathyme a răspuns:

Am gasit acest video pe youtube.Inca nu am incercat(vreau sa incerc astazi)dar sper sa iasa bine si ma mirat ca fata se foloseste de... un ciorap priveste si tu ---->http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y

| raluraluca222 a răspuns:

Simplu, poti folosi bigudiuri, mari sau mici, depinde de ce iti place/ce iti sta bine, de asemenea iti poti cumpara un ondulator si lucrurile devin mai simple sau daca iti permite buzunarul, la salon, Sper ca am ajutat