| IdealShade a întrebat:

Spuneti niste metode de a face parul cret?

Răspuns Câştigător
| Kazumy a răspuns:

Eu imi fac multe codite mici impletite si le tin vreo 5 zile si apoi le desfac si asa iese parul cret

11 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Nu stiu daca tot tie ti am raspuns dar ca sa ai un par natural cret, cel imi bine este sa nu te duci la coafor si sa te faci acasa. Simplu si rapid big grin

Te speli pe cap, dupa iti lasi parul 20 de minute invelit in prosop(ca sa avsoarba apa) dupa care il lasi putin pana este jilav. Cand simti la mana ca este jilav, incepi sa ti faci in cap diferite coculete din diferite suvite de par si grosimi.
Daca vrei extra cret cu mult volum (rihanna stile) coculete dese si suvite de par subtiri. Le legi cu elastice de par(asa prefer eu) si le lasi de seara pana a doua zi(de preferat sa te speli pe cap seara).
A doua zi le desfaci, iti dau cu un fixativ strong si asta este. Te tine o saptamana daca nu te speli pe cap. big grin
Regula de aur"
Nu folosi mai mult de 1 produs cosmetic pentru par.

Gabriela Sandica
Senior Coordonator Avon si Ambasador AVON
Pagina mea personala

| RoXxy a răspuns:

Ondulator sau bigudiuri...sau permanent, dar nici o metoda nu e sanatoasa pentru parul tau

| IIIx333III a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, iti faci 2-3 codite impletitehappy. Dormi cu ele in par si incerci sa le ti cat mai mult timp posibil. Apoi, le dai jos si parul tau va fi cret! happy

| PanteraRozz a răspuns:

Cu drotul big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SenioritaTeePupaceşte a răspuns:

Uda tot parul si leagal intr-o coada impletita si dupa ce ti se usuca parul complet ai parul cret!

| VivianKorea a răspuns:

Simplu ti-l incretesti cu crengile de la un copac funda?

| deny a răspuns:

Cu drotul sau bigudiuri sau impletesteti codite din alea mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocul dupa baie.

| Iubirikiii a răspuns:

Iti pui parul pe moate sau permanent bigudiuri...cam asa ceva

| SadSmile a răspuns:

Cu drot(ondulator), bigudiuri, placa, coditze impletite, creponator. Sper ca te-am ajutat. bye:*