| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac parul pentru scoala. Mentionez ca am parul lung si nu am nici ondulator si nici placa? Dau FUNDITA.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Impleteste-l sau leaga-l intr-o coada.Sau daca iti place fa-ti un coc.

| Amachia a răspuns:

Cam cati ani ai? Eu imi doresc super mult sa il am lung, dar nu se poate asa ca uite ce ti-as sugera...
1. Ai putea sa iti fac doua codite jos langa urechi prinse nu lasate asa(gen rikki din h2o, uita-te sa vezi este foarte misto si funny)
2. poti sa il lasi asa simplu pe spate si sa iti pui o bentita(cordeluta)-DAR NU CU FUNDA! happy
3. pune pe cineva sa iti faca spic, sau impleteste-l de jos de la ceafa(de preferat un pic intr-o parte)
4. poti sa il lasi pe spate, neprins
5.prindeti-l in coada la spate si incearca sa faci un fel de coc.(dar nu din ala cum se face la nunta...gen...nu stiu cum sa iti explic, poate ai mai vazut pe la colege sau pe la fetele mai mari)
6. poti imprumuta de o colega, prietena, un ondulator si fa-ti cateva bucle dupa care da-ti cu fixativ, sau daca ai breton intoarceti-l
Asta este ispiratia mea de moment, daca mai ai nevoie de sfaturi, contacteaza-ma. Pup.

| mEnjoy a răspuns:

Salut, poti sa alegi de aici frizurile anului 2010 : http://www.lyla.ro/tunsori/showArticol.php?articol=Tunsori-par-lung-femei,
si poti sa alegi ce iti place :)
ast fundita

| meh:X a răspuns:

Pai...eu imi prin parul la scoala intr-o coditza jos: impletita, sau stransa cu prinzatoare din loc in loc (3 prinzatori), sau cu clestele, sus: normal sau impletita (da foarte bine daca ai parul mai intins), mai poti doua codite mai sus, sau jos impletite depinde de tine SUCCES

P. S.: sa nu il lasi desfacut deoarece o sa te certe profesorii (am patit-o )