| AngelCool2000 a întrebat:

Cum sa imi pieptan parul pentru a arata mai bine? Aica sa stea perfect, al meu nu sta la locul ui, cateva fire stau mereu "curentate".

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Foloseste balsam. Calmeaza firele rebele si disciplineaza parul, il inmoaie.
Daca folosesti deja si tot nu functioneaza, da-te cu fixativ pe 2 degete si da cu degetele peste "antenute" pana se calmeaza. Asta ca sa nu dai cu o tona de fixativ direct in cap ca nu e bine.

| tuGatita a răspuns:

Eu zic sa folosesti ceara de par. dar foarte putina ca sa nu para nespalat apoi. pui un pic in mana, o incalzesti in palme si dai pe firele rebele. o cutiuta de ceara nu e scumpa si te tine mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu o perie de par buna!
dupa care un piepten rar si iar peria de parhappy
Nu uita de balsamhappyhee hee
Si incearca balsamul sa fie din aceiasi gama cu samponulhappy

| xFakeSmilex a răspuns:

Folosești fixativ!
Sau îl întinzi cu placa iar apoi folosesti si fixativ. Daca îl piepteni pur si simplu nu va sta niciodata perfect.

| erou a răspuns:

Eu iti zic sa dai cu fixativ da mereu sa lasi o parte din par pe umar