| Bubulina120999 a întrebat:

Cum scap de semnele de la cosuri?

Răspuns Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Există anumite seruri cum e cel cu niacinamidă de la brand-ul The Ordinary care ameliorează semnele postacneeice însă ele trebuie folosite în cadrul unei rutine de îngrijire a feței, altfel nu vor avea rezultatele dorite. O altă metodă bună este să mergi la o clinică medicală, de exemplu dacă ai clinica Regina Maria în oraș ai putea să îți faci acolo o programare la un medic dermatolog și să ceri mai întâi un consult al tenului, în urma căruia dermatologul îți va propune un tratament potrivit tenului tău. Aparatele pe bază de laser au rezultate foarte bune, cât și peeling-urile chimice, dermapenul ( microneedling) si altele, însă trebuie realizate de personal calificat care știe să le opereze. Deși sunt mai costisitoare ca preț sunt mult mai eficiente decât tratamentele făcute în casă.

3 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Nu cred ca poti. A fost alegerea ta sa le spargi fara protectie si rapid

| Donsavas a răspuns:

Dermapen,dermaroller sau laser

| Nume6 a răspuns:

Dispar în timp, dar dacă vrei să dispară mai repede încearcă produsele de la Farmec, mai exact cremele lor. Le trimiţi mesaj și ei o să îţi recomande ce e mai ok pentru. tenul tău și problema ta.