| b71 a întrebat:

Cum scapam de paduchi?

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cum scapi tu...ca eu n-amlaughing Sigur gasesti remedii la farmacie, poti spune ca e pentru fratele tau mai mic (dar sa nu te scarpini in farmacie). Sau poti, ca sa fii mai convingator sa iti scuturi parul in timp ce stai la coada si sa intrebi cu glas tarelaughing

| Anileda a răspuns:

Incearca cu gaz, sau du-te la farmacie si gasesti o solutie numita Pedex.
Succes si scapa de musafirii aia.
O zi buna

Aniledă

| ladygaga a răspuns:

Poti sa dai cu gaz pe par si scapi imediat.
Dar ramane mirosul.

Ai grija cu chibritele, sa n`aprinzi vreunul din greseala ca aia/ala esti.

| Artegor a răspuns:

Stiam ca in cazuri extreme se face cu socuri electrice, dar nu mai stiu exact procedura

| maria98 a răspuns:

Nu stiu -nu am

| alecsella a răspuns:

Exista o solutie.la farmacie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mea s-a dat cu gaz si a mers... oare de la ce am primit?

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy