Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste masca de par? Trebuie sa o aplic inainte de balsam? Si la fiecare spalare?

5 răspunsuri:
| adelina29 a răspuns:

Eu personal o aplic o dată la două săptămâni/o dată pe săptămână, maxim, și pe părul uscat (sau puțin udat cu apă calduță) înainte de șampon, și o las 10-20 de min. După asta pun și balsamul dar doar dacă simt că e nevoie, deci nu de fiecare dată.
Dacă o aplici înainte de spălare, ea fixează în păr și uleiul produs natural de scalp, nu doar ce are în ea și îl hidratează mai bine.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ordinea ideala este sampon-balsam-masca. Eu nu folosesc balsam, folosesc doar masca. Si da, ar trebui la fiecare spalare.

| Praporscic_Laura_1997 a răspuns:

Buna,masca de par se foloseste dupa ce te-ai spalat cu sampon si balsam si sa clateste cu apa calda deja depinde de masca daca e din uleiuri se foloseste pe par umed daca e masca cumparata dupa sampon si balsam.E se face sau odata la 2 saptamini sau odata in luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Masca de par se pune inainte sa te speli pe cap, trebuind sa stai cu ea intre 30 min si 2 ore (dupac um doresti).
Dupa care te speli pe par cum obisnuiesti cu apa si sampon si apoi folosesti balsam si clatire.
Masca se poate aplica saptamanal, sau odata la 2 saptamani.

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Hei. Depinde de masca. Înainte foloseam de la garnier, aplicat pe parul uscat inainte de samponare. Apoi mi am luat de la nala (le recomand produsele, sunt minunate). Masca de la nala o foloseam dupa ce m-am spalat pe par, tinut parul putin in prosop sa ia surplusul de apa, apoi masam si radacinile (masca fiind de asa natura sa poata fi aplicata si la radacina) si lungimea, după 10 minute clateam bine si asta era!