Întrebare recomandată | piisycutzza a întrebat:

Abia mi-am cumparat masca de par cu placenta de la kallos. Vreau sa imi spuneti toti pasii pentru a o utiliza corect! Adica o folosesc: inainte sau dupa spalare, o aplic pe radacina sau doar pe firul de par, mai folosesc balsam?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, o aplici pe parul umed. Daca ai parul uscat/deteriorat poti aplica pe tot parul, daca e normal sau gras aplica doar pe varfuri si lungime. Lasi sa actioneze cateva minute apoi clatesti si iti usuci parul ca de obicei.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Si eu am folosit aia.o folosesti dupa spalare. daca ai parul gras, o aplici pe varfuri, adica pe lungimea firului de par, dar daca ai parul uscat poti sa o aplici mai de sus, dar nici chiar de la radacina.

| Tinna666 a răspuns:

Si eu folosesc tot masca aceasta... dupa ce iti speli parul si il clatesti bine aplici masca doar pe lungimea firului de par si o lasi sa actioneze 5 min dupa care te clatesti bine..nu iti mai trebuie balsam