| Lapusneanu a întrebat:

Cum si unde pot gasi ochelari de soare de calitate in Bucuresti si la un pret rezonabil? Cum se deosebesc ochelarii de soare care chiar protejeaza de fake-uri?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cred ca 90% dintre ochelarii de soare de pe piata sunt ceea ce tu numesti "fake"-uri. Ceva mai sigur ai gasi la magazinele de optica medicala, au si ochelari de soare si de la ei stiu si eu de faza cu prostiile de plastic "chior" pe care le punem la ochi drept ochelari de soare. Cei cu adevarat de protectie sunt insa scumpi, normal ca tratarea corespunzatoare a lentilelor respective costa. Cere certificat de calitate in care se specifica gradul de protectie, e ca la crema de plaja si aici, cu mai multe niveluri de protectie.

Răspuns utilizator avertizat
| AncutaM a răspuns:

Iti pot face eu niste recomandari insa trebuie sa imi spui ce inseamna pret rezonbail in opinia ta. Prietenul meu si-a luat saptamana trecuta o pereche de ochelari, insa cel mai rezonabil pret care l-a gasit si i-au placut si modelul a fost 280 lei.

| Rafffa212121 a răspuns:

Poti sa gasesti ochelari de soare pe https://www.ochelarivintage.com/......tru-femei/