| nicoleta01 a întrebat:

Daca folosim 2 cutii de vopsea pe par prinde mai bine culoarea? si vopseaua fara amoniac nu prinde peste cea permanenta thinking

2 răspunsuri:
| Lorenna_7223 a răspuns:

No waaay! Iti strici si iti incarci parul degeaba. Foloseste cata vopsea ai nevoie, dar nu exagera. Parul devine mult prea aspru daca folosesti prea multa vopsea si isi strica tot farmecul. Culoarea pe care vrei sa o aplici depinde si de nuanta parului. Aproape toate cutiile de vopsea au pe ambalaj niste modele de nuante si viitoarea culoare daca folosesti acel produs.

| DianaScorpio a răspuns:

Vopseaua se prinde mai bine in functie de culoarea ei si de nuanta parului tau si si in functie de cat stai cu ea pe par.
Foloseste doua cutii de vopsea daca ai parul mai lung, deoarece una singura ajunge doar pentru parul mai scurt.