| CamaranClaudiu a întrebat:

Dacă sunt vopsit gri merge să dau o vopsea neagră fără să trebuiască să îl decolorez?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe culoarea gri poti pune ce culoare vrei tu, ca nu trebuie decolorare.

Decolorarea se face numai pentru a DESCHIDE culoare parului.

Atentie, daca pui culoarea negru pe par si nu-ti place, nu o mai poti scoate cu nimic, cel putin 6 luni si nici nu se mai poate decolora, fiindca pigmentul de negru este atat de puternic, ca nu iese cu nimic din par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge, decolorarea este ca sa-l faci mai deschis/blond. Dar deounde si ce fel de vopsea folosesti, puternica sau mai slăbuță...