| Tavensbdi a întrebat:

De ce e atât de scumpă încălțămintea Guess? Mi se pare că puma, adidas și nike sunt mai de calitate

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca se plateste brandul (numele), nu calitatea marfii.

| relian a răspuns:

Aia is parf la multe lucruri, dar na fiecare pune ce pret doreste.La incaltaminte Guess baba si mitraliera laughing astia intr-adevar fac multe ciurucuri.Sint firme care fac numa calitate, deci nu tottdeauna pretul e mare ca e nu stiu ce firma cunoscuta.
Uite Boss, pai aia fac numa calitate, nu stiu, cel putin eu n u am vazut sa faca aia rahaturi.

Mai sunt Tommy Bahama si alte firme care is axati pe calitate.Mai erau A&F desi lumea zice ca bla bla era reclama, pfff ce haine faceau aia nu fac nici aia de la Boss laughing bine ca au pus-o la pamint, zic pe astia A&F pe motiv ca erau rasisti, se adresau albilor.Asa si daca se adresau albilor ce? Niste jegosi astia ce conduc lumea,era o frumuseste sa vezi la aia numa lucruri de calitate,numai oameni frumosi,numai albi,atit clienti,cit si vinzatori,nu aveau aia vinzatori sau lucratoroi decat albi laughing Dar ce magazine aveau,pfff jos palaria,marfa la,fel putea cumpara oricine,chinez,negru etc.

Guess nu m-a dat niciodata pe spate cu mai nimic,fac ceva tricouri,dar f subtiri,zici acu se si rup laughing au si ei ceva lucruri de calitate dar multe se adreseaza adolescentilor,sau pate si negrilor laughing

Aici in america firma asta nu-i mai bine vazuta ca Nike,aia au preturi mai mici pentru ca is f mari,deci cu cit o firma este mai mare, cu atit preturile o sa fie mai accesibile, aia vind mult comparativ cu Guess, deci tine si de marketing, de cit malai are fiecare, de cit de lacomi is unia laughing etc

| IceRope a răspuns:

Fiindcă lipsa educației vestimentare plătește orice lucru normal ca pe o operă de artă. Fudulia și prostia se plătesc întotdeauna cu bani mulți.

| nukeyly a răspuns:

Fiecare firma cere cat vrea, omu da sau nu, dar calitate sa te tina 5-10 ani o pereche frecata 24/7 rar gasesti la pret corect.
Corect raportat la ce poate fiecare, medic taran avocat gunoier.
Eu tot ma uit dupa aia din rgbW-otel-elastic-VDE certified_ 1 life time pear, da inca nu s-au inventat pe terra.

| ionur a răspuns:

Bradul boss dai bani pe brand calitate pe asta sa te uiți nu la brand zara gues și alte prosti.

| alex13763636 a răspuns:

Pentru ca Guess este o firma mai de fițe decât adidas sau Nike, aleas mai obișnuite, guess este mai rară