| dancapitan a întrebat:

De ce mai toate fetele poarta pantaloni? nu le mai plac fustele si rochiile? parca mai toate se masculinizeaza!

11 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Eu zic că nişte pantaloni mulaţi (skinny, leggings) arată chiar foarte feminin. Iar fustele...sunt comode, degeaba se vaită unele fete, şi vara şi iarna...vara te simţi liberă, iarna, cu dres gros pe dedesubt nu văd niciun impediment.

| madaa a răspuns:

Da stiu am observat si eu sincer eu pot mai mult fuste nu scurte dar nici prea lungi de deasupre de genunchi mi se pare ca sunt si mai comoda sincer si mai feminina

| Andreea_5313 a răspuns:

Nu ai tu bai cu ele, imbracate cu fusta la -5 grade, si mai du-te si la scoala cu ea.Vezi ce show o sa fie pentru baietirolling on the floor

| Th3eo a răspuns:

Nici mie nu imi place sa port fustebig grin

| Firry a răspuns:

A purta pantaloni. inseamna a te masuliniza? Nu stiu, insa eu nu cred asta. Eu cred ca fiecare poarta ce vrea dar sincer acum, ai vrea ca si iarna sa vezi fete purtand fusta? Nu te-ai plctisi? Si nu doar asta mai e si frig. Da stiu se pot purta pantaloni pe sub dar arata aiuria sincer. Purtand pantaloni nu ne masculinizam, ci doar purtam ceva in care ne simtim binehappy. Nu cred ca fustele si rochile ne fac mai feminine. Nu in totalitate.

| gabytza387 a răspuns:

Fiecare cu stilul lorwinking dar din cate am vazut majoritatea care poarta fuste sau rochite lucreaza la birou sau sunt la facultate... in rest cele care poarta pantaloni sun fie mamici fie munkesc mult se simt mai legere asa parerea mea big grin

| bilexa a răspuns:

Nu se masculinizeaza nici o femeie doar ca e mai comod sa fie in pantaloni. Nu e o senzatie super daca esti in fundu gol pentru ca fustele iti dau senzatia ca esti dezbracata mai ales cele scurte, iar daca poarta fuste lungi sunt incomode asa ca mai bine pantaloni decat fuste.

| Shuellen a răspuns:

Femeile se simt mai in siguranta cu pantaloni, iar unii se aseaza exceptional pe fundul unei femeitongue

Si ce-ai vrea odata cu venirea iernii? sa inghete? no no no

Răspuns utilizator avertizat
| lauratrandafirul a răspuns:

Acum pentru ca sunt toate modernizatehee hee acum vine si iarna si e mai frig.
eu nu cred ca cuvantul"masculizeaza" este potrivit.nu inseamna ca daca porti pantaloni esti baiat.gandeste te logic, de exp o camasa este pentru femei si pentru barbati asa este si pentru pantaloni.
dar nu te preocupa ca sunt si fete sau feei care poarta fuste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista specializati in fluieratul dupa fuste. De-aia nu se mai poarta fuste. http://scurt.eu/76