| User123666 a întrebat:

De ce se de decojeste fata de la mioxidil?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este o solutie care se aplica pe par nu?
cum ajunge aceasta pe fata?

am gasit pe net cateva atentionari/efecte adverse dar nu spune nimic de decojirea fetei!

" Nu folositi daca sunteti insarcinata sau alaptati, nu sunteti siguri de motivul pentru care cheliti, aveti sub 18 ani sau folositi alte tratamente pe scalp.

Daca folositi mai des decat recomandat, nu veti influenta rezultatele.

Evitati contactul cu ochii. In caz ca solutia intra in contact cu ochii, clatiti foarte bine cu apa

· Solutia ar trebui sa ramana pe scalp in jur de 4 ore inainte de spalare
· Evitati contactul cu ochii. In caz ca solutia intra in contact cu ochii, clatiti foarte bine cu apa
· Doar pentru Barbati, peste 18 ani
· Femeile nu ar trebui sa foloseasca acest tip de Minoxidil
· Nu folositi Minoxidil daca urmati alte tratamente pentru pielea capului
· Substanta inflamabila, tineti la distanta de foc sau flacara
· Nu folositi daca scalpul dumneavoastra este rosu, inflamat, infectat, iritat sau dureros
· Nu aplicati pe alte parti ale corpului
· A nu se lasa la indemana copiilor
· Intrebati medicul daca puteti folosi acest produs in cazul in care aveti afectiuni cardiace

Opriti utilizarea si adresati-va unui medic in cazul in care observati:

· Dureri in piept, ritm cardiac crescut, lesin sau ameteli
· Crestere brusca si inexplicabila in greutate
· Maini sau picioare umflate
· Iritare sau inrosire a scalpului
· Par facial nedorit
· Nu exista par nou crescut dupa 3 luni de folosire.
· Poate fi daunatoar atunci cand este folosit de femei insarcinate sau care alapteaza."

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi tată la doctor crezi ca aici stim?

| User123666 explică:

Minoxidin*