| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca te uzi cu apa te bronzezi mai repede?

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da, este adevarathappy

| yumeee a răspuns:

Da, te bronzezi mai repede. dar te şi arzi. Dacă stai în timpul prânzului. Un bronz care constă în arderea pielii nu numai că îţi cojeşte pielea, dar se şi duce foarte repede.
Mai bine îţi iei o cremă solară şi stai calumea la plajă. xD
Sau, o cremă solară waterproof (aşa am eu) şi mergi la piscină şi te-ai bronzat imediat.hee hee

| Maria46854213 a răspuns:

Eu cand m-am udat cu apa mai arss mai repedelaughing

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Da. e adevarat.nu foarte repede, dar mai repede decat daca esti uscathee hee si poti sa stai si pe ceva negru pentru ca atrage soarele. Dar sa nu stai mult ca risti sa faci insolatiehappy

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Dap este adevaratwinking

| chocolate3755 a răspuns:

Da,este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, in principiu daca stai in apa te prinde soarele mai repede.
Dar eu iti recomand cremele pe baza de apa.

| hazmatzuca33 a răspuns:

Da te bronzezi mai repede, dar iti recomand ceva testat: cumparati un ulei de plaja, nu creme, pe care sa il amesteci cu niste ulei de masline. bronz rapid garantat. dar atentie sa nnu stai intre orele 12-16 la plaja pentru ca datorita acestui amestec sigur de arzi... in celelalte ore este exceptional...