| AnoAnonima0 a întrebat:

Este adevarat ca machiajul te imbratraneste?

Răspuns Câştigător
| Kimberly2005 a răspuns:

Machiajul nu te imbatraneste. Insa trebuie sa tii cont si de calitatea produsului, daca are calitatea proasta poti avea probleme cu tenul. Si inca ceva ar mai fii: daca ai sub 18 ani incearca sa nu folosesti foarte multe produse deoarece in perioada asta tenul este mai sensibil si iti poate cauza probleme.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| FaraNumePls a răspuns:

Nu, dar nu e indicat sa te machiezi de la o vârstă fragedă, indicat este după 17 ani happy

| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca fondul de ten si toate produsele astea corectoare se aduna in ridurile fine ale fetei si cu timpul le accentuaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, daca iti faci griji pentru imbatranirea prematura a tenului asigura-te ca folosesti zilnic o crema cu SPF 50. Soarele este responsabil pentru imbatranirea prematura, riduri, pete solare, cancer de piele etc.