| puffika a întrebat:

Este adevarat ca ochilor caprui li se potriveste orice fel de fard de pleoape?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este foarte adevărat ca și potrivirea în funcție de garderobă!
Pa, pa.

| AlexandraCroft a răspuns:

Nu chiar...chiar daca ochii caprui sunt cei mai norocosi din punctul de vedere al alegerii fardului de ochi.Aici depinde foarte mult de culoarea tenului dar si de cea a parului.Pentru tine ti-as sugera culorile pastelate:roz,auriu,albastru,verde,piersica,purpuriu deschis, gri, pruna dar si portocaliu etc. Poti incerca in definitv cam orice culoare iti doresti doar sa nu cumva sa fie foarte gresiv.Joaca-te cu culorile si poti pune 2 nuante cand te fartezi de exemplu roz si mov, verde cu albastru etc.happy. Atat timp cat iti sta bine.fa`te asa cum iti doresti tuhappy.
Bafta!

| bianca9422 a răspuns:

Nu este adevarat
daca folosesti aceeasi nuanta de fard de ploape cu nuanta ochiilor nu vei reusi sa ii scoti in evidenta

se folosesc nuante de : verde, mov...

etc.

| Lexus28 a răspuns:

Da, dar depinde foarte mult si de forma fetei, dimensiunea si forma sprancenelor, culoarea pielii etc. Sunt mai multi factori, dar da, in general, se potriveste cam orice culoare.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Poti sa te faci cum vrei tu.atat timp cat tie iti plc:p EU ZIC sa nu te mai iei dupa lumetongue creeaza-ti un stil propriutongue

| puffika explică:

Hm.da nu pot sa ma abtin sa nu comentez.Tot ce am nteles ca machiajul tine si de coloarea pielii, forma fetei si coloarea parului.Ms mult de raspunsuri!

| Yzzza a răspuns:

Eu zic sa incerci chir pe pielea ta in cazul in care ai si tu ochi caprui.Incearca diferite nuante si vei vedea care se potriveste si care nu. Facand acest "experiment", poti aproba sau dezaproba potrivirea ochilor caprui cu orice nuanta de fard.happyhappy

| monilu71 a răspuns:

Nu,si ti-o spun din experienta pentru ca sunt cosmeticiana.Pt tine sunt ok nuantele de verde, maro si mov.