| Copil.rouz.:x a întrebat:

Este adevarat ca parul creste mai repede daca esti prins in coada?
Dau fundita celui care imi da cele mai multe metode prin care parul creste mai repedekiss

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

1. Da se spune că el creşte mai repede prins în coadă
2. Fă-ţi de 2 ori o mască cu ulei de măsline, ou şi miere
3. Fă-ţi o mască cu ulei de ricin.
4. Să nu-ţi pară rău că îl ai scurt atunci cică creşte mai greu şi e adevărat. mie acum îmi creşte mai repede.
5. Ia-ţi măşti regeneratoare
6. Foloseşte un şampon şi balsam bun
7. Nu băga placa/ondulatorul în el. Îl arde. şi iar o să trebuiască să-l tunzi.
8. Nu folosi gel, fixativ, spumă.
9. Ţine feonul la distanţă
10. Hrăneşte-te bine aşa şi părul va avea de unde să se hrănească.
11. Mănâncă fructe au vitamine care ajută nu doar la păr.

FantaSZy.

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Sincer eu cred ca ar tb sa ne lasam parul sa creasca in propriul lui ritm adica sa nu il mai dam cu tot felul de uleiuri si sa ne facem masti pentru. ca mai mult il incarcam cu tot felul' de substante si faza cum ca parul ar creste mai repede prins in coada este o bazaconie de pe net pentru ca dimpotriva in loc sa creasca mai repede si mai sanatos creste mai greu si la radacini o sa avem mult prea mult volum si o sa tb sa iesim din casa cu palarie ca sa nu se vada atata volum.Si cea ce a zis FantaSZy la nr 7 nu este chiar cel mai adevarat lucru pentru ca eu imi indrept parul destul de des dar nu il indrept pe la 200 de grade si ondulatorul nu il las sa se incinga pana ies aburi deci in concluzie poti sa folosesti placa si ondulatorul si difuzorul dar tb sa nu le lasi sa se incalzeasca prea tare.Si vreau sa imi cer scuze daca am suparat-o pe FantaSZy.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu pana acum nu am auzit de asa cevabig grin Nu stiu daca e adevarat...
Cred ca parul creste indiferent daca este prins sau nubig grin
Ca sa iti creasca parul mai repede trebuie sa iti iei varfurile cel putin o data la 2 lunibig grin
Sa iti ingrijesti bine parulwinking

| cretzufinish a răspuns:

Eu stiu ca in timpul noptii creste mai repede si mai ales daca e desprins.

| jolie a răspuns:

Nu prins in coada ci impletit eu am avut timp de 3 luni codite afro f f subtiri si mi-a crescut vreo 10 cm bun este si uleiul de ricin creste si se regenereaza incearca nu ai nimic de pierdut succes

| Carlaaa a răspuns:

Daca te astepti la un miracol, probabil nu vei reusi. Sa faci parul sa creasca mai repede este o munca titanica, ai nevoie de rabdare si mult efort. Tot ce poti face este sa maresti ritmul de crestere al parului.

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.
* poate ca nu asta e ceea ce doreai ca raspuns, dar sunt pasi pentru a-ti creste mai repede parul.

| εїз Ir εїз a răspuns:

Nu, nu este adevarat acest lucru, ba chiar e contrar.Solutia este sa nu mai chinui parul cu ulei de richin si alte cosmetice care nu sunt bune si iti strica parul.Trebuie sa-l periezi de mai multe ori pe zi si sa te speli cu clear pentru toate tipurile de par. Daca o sa continui asa o sa creasca care 1 cm pe luna.
Funda? :* pup

| Zzzo a răspuns:

Hey! eu cred ca parul prins in coada nu creste imi repede, deoarece nu are spatiul necesar unde sa se,, dezlantuie''. Nu sunt sigura dar...asta e opinia mea.

Si eu am avut parul foarte lung si cred ca trebuie s ate piapteni mai des( sa stii ca daca te piepteni des nu iti cade parul), acde parul deshidratat si il ramane cel sanatos happy

SUCCES

P. S. Daca ai parul foarte slab ...nu cred ca e bine sa te piepteni foarte des.

Eventual intreaba la farmacie tongue

| pitikaaa a răspuns:

Nu, nu este adevarat ca creste mai repede daca este prins in coada. Poti folosi ulei de ricin, este cel mai eficient!
Succes!

Byencutza

| ily kim nam gil a răspuns:

Si totusi daca vrei sal ai cat de cat lung pana iti creste poti sati ppui extensiihappy

| anitcolor a răspuns:

Parul prins in coada nu creste mai repede dar daca il ti prins in coada varfurile nu se despica atat de repede pentru ca parul find prins nu mai este frecat atat de tare de haine, vant
ca sati creask mai repede ulei de ricin sau de masline ca sa nu mai pice si trebuie tuns periodic deci daca vrei par lung si sanatos trebuie sa te tunzi, sa bei multa apa, legume si sa ai o masca de par hidratanta ahh si nu e bine sa te speli in fiecare zi pentru ca se distruge pielea scalpului si iti pic parul si "periatul de 100 de ori pe zi"e doar o dumalaughing

| DuTzA_5057 a răspuns:

Da, faza cu prinsu in coada e adevaratahappy...pai iti prinzi parul, il dai cu un ulei de ricin...cam atata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer nu stiu de ce trebuie sa il tai din virfuri pentru ca parul nu creste de la virfuri ci de la radacinawinking.

| mystyllecaty a răspuns:

Pai...parul trebuie spalat in fiecare seara!(ATENTIE!, maseaza scalpul usor)Nu uita sa folosesti balsam.
Apoi daca e destul de lung incearca sa il tii cat mai mult impletit nu in coada.
Cand ieasi afara si e soare pune-ti ceva per cap pentruu ca razele puternice ale soarelui ard varfurile si parul nu mai creste.

Sper sa functionezewinkingwinking

| Last king a răspuns:

Eu stiam ca daca il sapeli des iti creste mai repede!