| ch0c0latemix a întrebat:

Este bun tratamentul de par de la kallos? si cum se foloseste?dupa sau inainte de spalat? multumesc.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elena1994 a răspuns:

Pentru că îngrijirea părului este esenţială, pentru că după o groază de factori ce agresează zilnic părul (uscător de păr, placă de întins părul, vopsea, etc) te trezeşti cu un aspect mat şi uscăcios. Cel puţin asta mi se întâmplă mie, mai ales în sezonul rece.

Pentru astfel de momente sau doar pentru răsfăţul personal am încercat de-a lungul timpului foarte multe măşti de păr pentru strălucire, revitalizare, întărirea firului de păr, menţinerea culorii vopselei şi nu numai.

Ceea ce m-a surprins când mă aşteptam cel mai puţin a fost mască de păr de la Kallos cu placentă. Auzisem de gama produselor acestei firme dar nu le-am încercat niciodată. Să îi spune norocul începătorului faptul că am găsit ceva peste aşteptările mele din partea unui produs ieftin şi accesibil.

Printre rezultatele obţinute de mine în urma folosirii măstii de păr Kallos se numără redarea aspectului strălucitor, părul nu se mai simte aspru, e mult mai uşor de coafat, miroase foarte draguţ şi nu se mai rupe la periaj.

Din aceeaşi gamă există o ofertă variată pentru diferite tipuri de păr: tratament de păr Carota: recomandat pentru părul gras, lăsându-l moale şi curat o perioadă mai lungă; masca de păr Frutta: indicată pentru firul de păr subţire şi degradat; masca de păr Latte: pentru părul vopsit sau permanet, lăsându-l moale şi strălucitor; masca de păr Honey: pentru părul uscat – îl hidratează şi îl face uşor de pieptănat; masca de păr cu Placentă: cu vitamine şi săruri minerale extrase din placentă animală este recomandată pentru părul care a fost decolorat sau permanent.
Eu spun ca este buun!happy

| BlueGirl00 a răspuns:

Este bun o perioada, dupa care incepe sa-ti cada parul...atata timp cat nu il folosesti in prostie e bun happy