| BuBuMtti a întrebat:

Este in regula sa ma dau cu fond de ten daca am cosuri? Vreau sa le acopar. in afara de zynerit si masca cu miere ce sa mai fac impotriva lor? Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| amandina_9543 a răspuns:

Marry la 13 ani fond de ten? ca sa acoperi cosurile? neah nu e pre a ok.Am 15 ani si folosesc fondul de ten la petreceri sau iesiri in fine mai rar.
Ca sanu crezi casunt total impotriva sau nu stiu o sa-ti dau un exemplu din clasa mea.Sunt in clasa a9a si toate colegele mele au venit fardate cu fond de ten mama zici cale cadea fata, eu nu eram data cu fond de ten, bine nici un am cine stie ce cosuri.Ma crezi ca acum nu se mai da niciuna cu fond de ten? De ce pentru ca m-au vazut pemine canu am nicuo problema dacanu folosesc fond de ten si plus o colega facut un fel dealergie infectie nu stiu exact cum ii spune din cauza fondului de ten si atrebuit sa mearga pe la doctori cam o luna si nici nu aputut veni la scoala ata derau arata.
Cu zynerit a patit-o o prietena, in sensul ca in loc sa-i dispara cosurile i-au aparut din ce in ce mai multe.
Sfatul meu si fetelor del amine din clas afoloseste produse de la oriflame pentru uscarea cosurilor.este un tub albastru si se numeste Pure skin si mai ieste un tub exact ca si un ruj o parte protecti e si oparte acopera zonele neplacute exact ca si un fond de ten, dar mai natural putin si se numeste Pure Nature.
Sper ca ti-am fost de ajutor si scapa de fondul de ten, stiu caacum e perioada acea inc are vrei sapari mai mare, mai serioasa crede-ma am avut si eu 13 ani, si acum imi pare rau ca m-am imbracat mai serios si mai nah cum el a 13 ani, acum ma imbrac cu orice haine colorate chiar dela terra nova d ela copii acolo imi gasesc cate un tricoulaughing
succes cu cosurile si stai linistit anul eun capat delume toata lumea are

6 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Da, insa nu in exces. Si mai bine date cu zynerit. Si eu il folosesc si da-te cu el in fiecare zi si in curs de o luna ai sa vezi rezultatele. Si mai bine renunta la fond de ten pentru ca o sa iti apara riduri mai tarziu.

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Si eu am 13 ani si am fost posesoarea unei frumusete de acneelaughing.
Dar am scapat de ea cu un set de la Avon, Clearskin parcathinking
Era ceva cu un gel de curatare, un tonic si o masca exfolianta. Daca vrei sa incerci si tu, da-mi un mesaj privat si iti dau mai multe detalii.La mine chiar a functionat.

Sau mai era o lotiune numita ''Aknesol'' care se gaseste la plafar.Usuca cosurile dar arata destul de inestetic...

| FunnyLoOVe a răspuns:

Da este in regula, nu iti face nimic rau la cosuri.

Si impotriva cosurilor poti sa iti dai cu o masca de iaurt simplu, sau cu ceai de musetel:-D

Uite cum poti proceda cu masc de iaurt:
Daca ai tenul gras si acneic sau foarte uscat, problemele tale se pot rezolva cu o masca din tifon imbibata in iaurt. Simplu, nu?

Sau impotiva cosurilor poti folosi lamaie:iei o lamaie o tai in doua si in fiecare seara pune lamaia pe cosuri, iar intr-o saptamana cosurile pot sa mai dispara:-)

Succes!

| NothingImportant200 a răspuns:

NU! Nu este absolut deloc in regula! Esti inca mica si iti poti strica fata! De fpt sigur iti strici fata! Urmeaza-mi sfatul si du-te la dermtolog! O sa stie ce fel de ten ai si o sa-ti dea creme potrivite! Crede-ma ca si la mine a fost la fel! O sa iti dea niste creme si niste pastile care o sa actioneze din interior.Trebuie sa ai rabdare pentru ca in 2-3 luni o sa-si faca efectul. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skumpo si eu am 13 si eu folosesc fond de tel de la avon si am si eu putine cosuri
dar sa stii ca fondul de ten nu prea e bun daca ai cosuri pentru ca le usuca
si ar fi mai bine sa iti cumperi o solutie pentru cosuri de la avon sau de la farmaciewinking
si dupa aia sa te dai cu fond de tenwinking
asa o sati treaca si cosurile

| katekate a răspuns:

Date cu kodan forte ca sa iti treaca cosurile se usuca