| mary a întrebat:

Eu folosesc fond de ten(doar la ocazii speciale. asta inseamna cam o data la doua saptamani). in rest nu folosesc nimic pentru fata. doar rimel si putin gloss. dar n-as mai vrea sa mai folosesc fond de ten. ce imi recomandati in schimb?
P.S.am cearcane si as vrea sa le ascund

Răspuns Câştigător
| MaryaRose a răspuns:

Poti folosi un corector. Eu m incercat... e bun si pentru cearcane.Incearca unul SicEspaniol! E chiar buna marca asta!winking

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Spala te cu dove pe fata si da ti crema antirid sau ceva hidratant. nu mai folosi fond de ten parca te varuiesti.[in general vb ] eu am 50 de ani si nu am folosit asa ceva niciodata si fara sa fiu lipsita de modestie. doar parul ma tradeaza ca am incaruntit dar fata nu prea,, bafta /

| arrriadna a răspuns:

Salut. E ca un ruj, se numeste ceva in genul "baton pentru machiaj corector" e jumate vernil si juma'te maro-deschis. Partea "spre maro" estompeaza ridurile. Cea vernil "albeste" portiunea pe care te dai.
Sau, si mai simplu, foloseste putin fard bej iar cand te machiezi mai bine te dai cu nuante naturale sau un dermatograf decat cu rimel. De obicei rimelul accentueaza portiunea "cearcanelor" prin umbra creata de gene.

| rebb a răspuns:

O crema hidratanta.

| t0xic1girl a răspuns:

Foloseste un anticearcan...De la avon, farmec...