| Boxter a întrebat:

Feremit, ce sa fac? Mi s-a stins placa de îndreptat parul și nu vrea sa se aprindă înapoi. Precizez ca nici nu am reușit sa o folosesc azi. Când am pus-o in priza ardea "OFF" acolo unde arată gradele iar când am încercat sa o aprind butonul nu lucra bine și peste doua trei încercări ea s-a stins singura...
Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Încearcă să o duci la un electronist, dar nu sunt sigur că te poate ajuta. Am impresia că s-a ars reostatul (rezistența care o încălzește).

| Bizon95 a răspuns:

99% ca s-a ars un contact, daca "ardea OFF"
deci, in afara de service nu prea ai ce sa faci

sau sa iti iei alta, mai putin ieftina (in general numai una ieftina se arde in felul asta)

BINE CA NU TI-A LUAT FOCwinking

| Boxter explică (pentru adryang78):

Nu stiu... nu a dat nimic fum din ea și nici nu s-a înfierbântat. E una din deala scumpe. Am uitat ce firma. Dar am folosit-o vreo 2 ani ba chiar poate și 3...

| adryang78 a răspuns (pentru Boxter):

Nu este neapărat să iasă fum. Dar cel mai bine este să mergi la un electronist. E posibil să se fi ars contactul, așa cum zice colegul.

| Patronu1 a răspuns:

Dacă zici ca ai folosit-o 2-3 ani eu zic ca și-a trăit trăiu, și-a mâncat malaiu... Poți sa îți iei alta noua, pentru ca sincer la cât o sa te coste sa o repari nu se mai merita. Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa verifici cablul de alimentare al plăcii de păr, poate este rupt la ștecher, sau firul care intra in placa, misca l putin cand o bagi in priza si daca mișcînd firul se aprinde acel led, atunci este intrerupt cablul si trebuie desfacuta placa si re lipit cablul, sau daca la stecher este defectul, atunci trebuie pus alt stecher.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Nu ma descurc la electrocasnice, dar eu iti recomand sa iti iei alta.
Eu am patit o situație ft nasoala cu o placa (într-adevăr era destul de ieftina), pur si simplu a sărit o scanteie din ea. De atunci am o fobie de tot ce tine placi, ondulatoare etc?

| Andreeush a răspuns:

Cred că s-a stricat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ai rezolvat cu placa de păr? Ai dus o la reparat? Merge?