| Roxana x a întrebat:

Fetelor. ce culoare de oja folositi?happyDar de oja rosie ce parere aveti?--am auzit ca barbatilor le place sa vada unghii rosii--O fi adevarat?

15 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Chiar acum port o oja rosie si am unghiile foarte scurt taiate. Eu folosesc o multume de culori, avant cca 20 de culori diferitelaughing Imi place foarme mult french da nu prea imi las unghiile sa creasca ca sa'mi fac.

| xibalba a răspuns:

Folosesc oja foarte rar. Dar cand folosesc, aleg culoarea rosie, ma face fericita, nu stiu de ce. Nu ma intereseaza ce le place barbatilor, important e sa imi placa mie.

| inna a răspuns:

Folosesc lac de unghii si oja roz bonbonhee hee.

| MM a răspuns:

In general folosesc culori inchise, cel mai des un mov inchis. Imi place oja rosie, dar nu cred ca le 'prinde' pe toate fetele. Pentru o ocazie, cand tinuta o cere, merge, dar in alte situatii pare vulgara culoarea.
Si nu te da cu o oja doar pentru ca ai auzit ca le place barbatilor, da-te cu ce-ti place, cu ce-ti sta bine.Cine te place, te place si cu oja verde. tongue

| dya_4589 a răspuns:

Eu folosesc oja rosie (e :X), roz in mia multe nuante, alb sidef si alb mat... san u aud de oja neagra! Nu stiu ce sa zic referitor la barbati( dar se stie ca o fata trebuie sa aiba mainile ingrijite nu neaparat pentru a fi pe plac barbatilor) culoarea cred ca mai degraba tine de preferinte!

| larrii a răspuns:

Da, oja rosie este mai stridenta fata de alte culori si capteaza mai repede atentia big grin. eu ma dau cu mov spre roz, roz inchis/deschis, rosu [toate ojele enumerate sa fie mate ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei lor le plac culorile aprinse! deci cred ca dap!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, baietiilor le place.eu sunt baiat si imi place sa imi fac manichiura cu oja rosie sau, de obicei roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc la oja... ce culori imi plac mielaughing.thinking

gen: verde, turcoaz, violet, gri, maron, alb.chiar si negru'... nu sufar culorile gen : roz[fff stridentstraight face]

In prezent sunt facuta la unghii cu rosu':]... dar numy pentru ca imi schimb culoarea unghiilor in facut. de vestimentatzie:]hee hee

Iar in legatura cu gusturile celor de sex masculin...nu stiu ce sa zichappy iubitului meu nu ii place oja roshie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roza

| alexxaz a răspuns:

Si eu am auzit ca baietilor le plac unghiile rosii si de obicei cele mai inchise. de obicei folosesc oje de culoare mai dechisa, sa para mai naturale pentru daca sare intr-un colt sa nu se vada de la o posta, sunt mult mai usor de intretinut, dar bineinteles ca nu au acelasi efect ca cele mai inchise... Pentru mine o manichiura ingrjita conteaza foarte mult.

| Alecsandraa a răspuns:

Eu incerc mereu culorile deschise, cum ar fi rozul, mov deschis, sau doar manichiura frantuzeasca... Si cum adica barbatilor le plac unghiile rosii? laughing Eu nu cred in asa ceva, e ca si cum noi fetele am spune ca ne plac baietii transpirati. happy Parerea mea despre oja rosie este ca e o culoare prea stridenta, si nu-mi place sa se uite toata lumea la unghiile mele. Adevarul e ca la unele tinute prinde bine rosul la unghii, la unele.

| malaua a răspuns:

"--am auzit ca barbatilor le place sa vada unghii rosii--O fi adevarat?"

nulaughing culori care nu ies in evidenta.parerea mea ca baiat. daca iti pasa.

| Raluca_2845 a răspuns:

Pai folosesc culoarea roz. ori roz deschis, ori roz bombon.Tot timpul culori mate.Imi place si culoarea rosielove struck Iar iubitului meu cel mai mult ii place sa ma vada cu unghiile rosiihappy Am auzit la mai multi baieti chestia asta.ca le plac unghiile cu oja rosiehappy Pup:*