| Supradoza.De.Vise.Interzise a întrebat:

Fondul de ten care se gaseste in magazine sunt bune?

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Dar de unde ai cumparat? de la firme gen avon oriflame. e mult mai bine sa cumperi din magazin pntru ca'l poti testa si vezi daca se potriveste tipului tau de te culorii etc. iti recomand loreal acord porfait maybeline dreams satiin sau affinetone. le incerci si vezi care; ti place mai mult.

14 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Bineinteles. Conteaza insa firma. si nu numai. trebuie in primul rand sa se potriveasca tenului tau. ar fi trebuit sa dai ai multe detalii referitoare la ce ti'ai dori tu de la un fond de ten si cam ce timp de ten ai ca sa primesti niste raspunsuri mai personalizate. Eu folosesc fdt de 2 ani poate chiar mai mult si niciodata nu mi-a inmultit cosurile sau orice altceva. Adela Sirghie care este beauty editor si are experienta in acest domeniu are un articol in care spune ca foloseste de la 17 ani fd de ten( iar acum are 37) si nu are niciun rid.

| princess a răspuns:

Depinde ce magazin e... daca esti o persoana cu tenul sensibil ar fi bine sa folosesti un fond de ten de firma...pentru mine fata este cea mai importanta asa ca daca as folosi un fond de ten(nu folosesc pentru ca nu imi place) as folosi unul de firma!

| ViVi a răspuns:

Nu conteaza daca sunt din magazine conteaza ce firma ewinking

| JoJo a răspuns:

Deci pot sa zic ca mi-a placut mult raspunsul lui Ayrwen happy
nici eu nu sunt de acord cu fondul de ten, mi se pare o prostie...niciun fond de ten nu este sanatos pentru pielewinking
Mai bine nu mai folosesti, iti acoperi petele si cosurile dar in timp o sa-ti apara si mai multe de la fond de ten si ai sa te sperii de fata ta...ai sa devii dependenta de fond de ten.
P. S: Ayrwen meriti funditatongue

| JoJo a răspuns:

@alllinna fondul de ten nu e bun oricumwinking
Nu neaparat daca ai acnee sau nu...nu-i problema daca nu ai...iti apare stai linistita, foloseste fond de ten mai mereu si ai sa vzhappy

| Supradoza.De.Vise.Interzise explică:

Nu imi doresc cine stie ce de la fondul de ten!
Eu nu am multe cosuri dar imi place sa folosesc fond de ten si corector mai ales ca am si cearcane cat de cat vizibile, eu nu am cumparat niciodata fond de ten din magazin. m-am gandit ca e prost .lasa urme etc

| Munchkin a răspuns:

În general fondurile de ten nu sunt bune. Ele nu fac decât să acopere impurităţile, nu să le trateze. Pe lângă asta, vei avea riduri de la o vârstă fragedă.
Nu contează de unde îl cumperi, orice fond de ten este dăunător tenului într-o anumită măsură. Îţi recomand să renunţi la el.
Be natural, girl! Cea mai frumoasă femeie este cea naturală.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Depinde de firma, firma conteaza cel mai mult.

| stygmate a răspuns:

Da

| stygmate a răspuns:

Nu toate dar depinde si de cum iti cumperi adica daca esti atent la tipul de ten si mai ales la cremele pentru anumite varste pentru a evita iritatiile si alte complicatii ale tenului. unele firme de succes pot avea si creme foarte slab cotate calitativ pe cand si alte firme care nu sunt prea cunoscute sunt ai bune.deci in mare parte aceste creme sunt bune daca iei exacat pentru tipul tau de ten si varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un ten cu probleme gen acnee pete de la acnee nu sunt bine pentru inchid porii si nu permit vindecarea, daca nu aveti probleme atunci un fond de ten cu minerale este ideal, Fond de ten cu minerale Ivory MF02

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@jojo nu stim daca are probleme cu acneea, mie sincer imi place fondul de ten, da o nota de eleganta, distinctie, daca este armonizat cu pielea si imbracamintea, pentru ca nu poti da cu fond de ten cand in picioare ai sandale si pedichiura sau manichiura nu este facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește de la mărci de prestigiu, Chanel, etc.
Pa, pa.

| andreuk a răspuns:

Fondurile de ten nu sunt bune decat pe moment, dar nici atunci. Daca te vdai pe ten cu acnee, sau cosuri sau altele de genul asta, vei avea mai multe, mai greu de redus. Eu te sfatuiesc sa nu folosesti