| emega a întrebat:

Heei, aș vrea să-mi spuneți cum se folosește uleiul de ricin pentru păr. Trebuie să îl aplic pe tot părul sau doar pe pielea capului, de câte ori pe săptămână, aveți vreo sugestie pentru o mască de păr pe care să o folosesc pe lângă uleiul ăsta, cam cât de mult o să-mi crească părul de la el pe lună? big grin. Am auzit că folosit în exces duce la căderea părului thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cresterea parului se aplica la varfuri si se lasa sa actioneze minimum 30 de minute-o ora. Dupa aceea, spala bine parul, de doua ori si clateste bine.Tratamentul se face o data sau de doua ori(maximum)pe saptamana.Pentru cresterea parului este suficient sa-l folosesti simplu, nu e nevoie sa-l combini cu ceva anume.Ritmul in care va accelera cresterea parului depinde de fiecare persoana in parte si de ritmul natural de crestere a parului.In schimb, este posibil ca rezultatele sa nu apara chiar din prima luna de tratament.Numai bine.

5 răspunsuri:
| Bibu?ca a răspuns:

Buna!
Si eu foloseam Uleiul de ricin dar pentru unghii.
Uite un link: http://healthy.kudika.ro/......ului.html.
P.S pentru unghii trebuia sa le masezi ai putea incerca si pe par (radacina parului).
O zi minunata sa ai!

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Uleiul de ricin se aplica inainte de culcare, pe pielea capului, de la radacini.Lasa-l o noapte intreaga sa isi faca efectul.Se foloseste de 1-2 ori pe saptamana. Evită cafeaua, alcoolul şi ţigările. Somnul de noapte este şi el foarte important.
Nu întrerupe tratamentul după primele efecte, ci continuă până la şase luni (cel puţin).
Succes. Numai bine.

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Sunt mai multe variante. e bine sa-l aplici la radacina parului pe scalp, eu asa il folosesc ca sa-mi regenerez parul. toata treaba e sa-l folosesti periodic si nu doar ocazional cand prinzi vreo sticluta cu ulei de ricin la pret bun. tratamentul eficient tine cel putin 2-3 saptamani. uite aici un articol bun despre uleiul de ricin http://www.frunza-verde.ro/ulei-de-ricin

| shinedani a răspuns:

Pai sa-ti zic eu il folosesc si se vede destul de bine rezultatul.il aplic la radacina cu un betisor de ureche...nu stiu exact cat iti creste dar certe ca, creste...bine ar fi sa-l folosesti o data pe saptamana si iti mai recomand masca de par de la planet spa. avon e buna.dar foloseste uleiul de ricin si o sa vezi si tu! sper ca te-am ajutat.pup