| FuckNormality a întrebat:

Hei am auzit ca pot merge si singura la dermatolog desi am 14 si inca nu am buletin, adevarat? Daca da as avea o intrebare despre cosuri am o groaza pe spate si fata, un subiect cam jenant stiu.dar ce mi-ar face respectivul doctor si ce i-as putea spune?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Ii spui de ce ai venit, ca ai acnee si poate iti da cateva pastile/solutii/creme ca sa iti treaca. Se uita putin la fata ta si in functie de ce vede, iti prescrie medicamentele. Daca te duci la medicul de familie sau la un cabinet de stat, poate iti da pastilele compensate, pentru care iti trebuie buletin. Doar in cazul asta trebuie sa mergi cu unul din parinti la farmacie. Pupici!

2 răspunsuri:
| TheLordOfTheRings a răspuns:

Nu stiu ce ar putea spune docorul dar eu zic sa amesteci miere de albina si scortisoara si sa te dai pe cosuri.Iti spun e cel mai bun remediu

| 1234abcd a răspuns:

Pai ii spui problema ta si o sa se iute pe fata/spatele tau sa vada ce fel de acnee ai si o sati recomende ceva(crema, pastile, sau ceva ca sa scapi de acnee)

nu iti face nimic care sa te doara asa ca stai calm/ahappy