| Zazon1243 a întrebat:

Hei, as vrea sa iau un șampon pe baza de cheratina pentru că am auzit că regenerează parul. Dar am auzit că cheratina îndreaptă parul si eu am parul ondulat spre creț și nu vreau sa se facă drept. Este adevărat că cheratina îndreaptă parul? Sau ce face ea?

1 răspuns:
| AndreeaDeeaDs a răspuns:

Buna.
Ca sa te lamuresti despre functiile ei, poti sa citesti aici :
http://www.schwarzkopf.ro/ro/ingrijirepar/sampondepar/cheratina.html
Si da, cheratina indreapta parul dar la salon, acest mijloc fiind mai usor decat folosirea placii.
Si eu am un par mai cret si am folosit un sampon de la Syoss + o masca de la Kallos si nu s-a intamplat nimic, nu s-a facut drept. O zi buna