| Brook1864 a întrebat:

Hei. As vrea sa stiu daca exista ceva pentru cresterea mai rapida a parului, in afara de remediile naturistelaughing. Nu vreau pentru volum, caderea parului sau pentru un aspect sanatos, vreau doar ceva care sa-l faca sa creasca mai repede

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Hei! Sa inteleg ca nu te intereseaza masti facute in casa (eu intr-un timp eram obsedata de-a dreptul sa-mi cresc parul intr-un timp record, dupa ce m-am tuns prea scurt si am folosit un amestec de vitamina A, vitamina E - din farmacie, ulei de ricin, de cocos, de avocado, uneori si un galbenus si functioneaza minunat si o si faceam doar o data pe luna).
Daca nu vrei asa ceva, poti face urmatoarele:
- tot de la farmacie, iti cumperi niste vitamine pentru cresterea parului, sunt multe pe piata + omega 3 - tot pastile.
- in fiecare seara fa-ti masaj la scalp 4 minute, preferabil stand cu capul inclinat in jos (se numeste "inversion method" - poti cauta si pe youtube sa vezi ce fac fetele respective)
- daca vrei o imbunatatire evidenta, cumpara-ti de la farmacie Alopexy 2% - iti va si indesi parul, dar nu stiu cat de ok e sa-l folosesti avand in vedere ca e tratament pentru caderea parului.
Daca imi mai amintesc ceva, iti mai scriu. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Maseaza-ti scalpel o data la 2-3 zile timp de 10 minute

| Taduic a răspuns:

Incearca sa te dai cu balsam de dus foarte des.